ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT
هوش مصنوعی

FTC: فناوری‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT باعث افزایش کلاهبرداری می‌شوند

رئیس FTC در هشدار خود گفت که هوش مصنوعی علاوه بر فرصت‌هایی که فراهم می‌کند، خطرات زیادی نیز به‌همراه دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

در جلسه رسمی کنگره که اخیراً برگزار شد و بر کار کمیسیون تجارت فدرال (FTC) برای محافظت از مصرف‌کنندگان آمریکایی در برابر کلاهبرداری و سایر روش‌های فریبنده متمرکز بود، «لینا خان»، رئیس FTC و کمیسیونرهای دیگر به نمایندگان مجلس درباره پتانسیل فناوری‌های هوش مصنوعی مدرن مانند ChatGPT برای افزایش کلاهبرداری‌ها هشدار دادند.

لینا خان اخطار خود را در پاسخ به پرسشی درباره نحوه کار کمیسیون برای محافظت از آمریکایی‌ها در برابر اقدامات ناعادلانه مرتبط با پیشرفت فناوری ارائه کرد. طبق گزارش تک‌کرانچ، او گفت که هوش مصنوعی علی‌رغم مزایایی که به کاربران ارائه می‌کند، خطرات جدیدی را برای FTC به‌وجود می‌آورد.

خان خطاب به نمایندگان مجلس گفت:

«هوش مصنوعی مجموعه کاملی از فرصت‌ها را ارائه می‌کند، اما مجموعه کاملی از خطرات را نیز به‌همراه دارد. فکر می‌کنم تاکنون راه‌هایی را دیده‌ایم که می‌توان از آن برای تقویت کلاهبرداری‌ها استفاده کرد.»

او علاوه‌براین هشدار داد که توانایی هوش مصنوعی برای تقویت کلاهبرداری‌های آنلاین باید یک «نگرانی جدی» در نظر گرفته شود.

راه‌های FTC برای مقابله با خطرات هوش مصنوعی

برای مبارزه با این مشکل، رئیس FTC خاطرنشان کرد که هم در بخش حمایت از مصرف‌کننده و هم در سمت رقابت، کارشناسان فنی خود را درونی‌سازی کرده است تا اطمینان پیدا کنند که تمام مشکلات مربوط به هوش مصنوعی به‌درستی شناسایی و رسیدگی می‌شوند.

در ادامه «ربکا اسلاتر»، کمیسر FTC، اظهارات خان را کم‌اهمیت جلوه داد و گفت که این سازمان طی چند سال گذشته به فناوری‌های جدیدی مجهز شده است و این تخصص را دارد که یک بار دیگر برای مبارزه با کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سازگار شود.

رئیس و کمیسرهای FTC درحالی نگرانی‌های مربوط به هو‌ش مصنوعی خود را بیان کرده‌اند که در چند وقت گذشته افراد مختلفی از حوزه فناوری نیز نسبت به آن هشدار داده‌اند. اخیراً مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای، اعلام کرده بود که جامعه باید برای تأثیرات هوش مصنو‌عی آماده شود. ایتالیا، اسپانیا و آلمان نیز ازجمله کشورهایی هستند که تحقیقات خود را درباره ChatGPT به‌دلیل نقض حریم خصوصی و قوانین داده‌های کاربران آغاز کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی