ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی

حضور قدرتمندتر در حوزه هوش مصنوعی؛ گوگل تیم Brain را با دیپ‌مایند ادغام می‌کند

با ادغام دیپ‌مایند و تیم Brain، گروه جدیدی به نام گوگل دیپ‌مایند با مدیریت «دمیس هاسابیس» شکل می‌گیرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۰:۰۰

آلفابت در سال 2014 شرکت هوش مصنوعی دیپ‌مایند (DeepMind) را تصاحب کرد و حالا گوگل آن را با تیم Brain ترکیب می‌کند تا گروه جدیدی به نام گوگل دیپ‌مایند (Google Deep Mind) شکل بگیرد. به گفته مدیرعامل گوگل، «ساندار پیچای»، این اقدام منجر به افزایش چشمگیر سرعت پیشرفت این شرکت در حوزه هوش مصنوعی می‌شود.

مدیرعامل دیپ‌مایند، «دمیس هاسابیس»، به‌عنوان مدیرعامل گوگل دیپ‌مایند فعالیت می‌کند. به گفته پیچای، هاسابیس مدیریت توسعه و پیشرفت توانمندترین سیستم‌های هوش مصنوعی گوگل را برعهده می‌گیرد.

«جف دین»، معاون ریاست سابق بخش Google Research و Health که یکی از افراد اصلی در تأسیس تیم Brain محسوب می‌شود، به‌عنوان دانشمند ارشد Google Research و گوگل دیپ‌مایند فعالیت خواهد کرد.

گوگل می‌خواهد حضور قدرتمندتری در دنیای هوش مصنوعی داشته باشد

هاسابیس در یادداشتی برای کارمندان دیپ‌مایند، به این موضوع اشاره کرده که همکاری با تیم گوگل می‌تواند منجر به بهبود چشمگیر زندگی میلیاردها نفر شود:

«با یکدیگر، در همکاری نزدیک با همکاران بی‌نظیرمان در گوگل، یک فرصت واقعی برای ارائه تحقیقات و محصولات هوش مصنوعی در اختیارمان قرار می‌گیرد و می‌توانیم به‌طور چشمگیری زندگی میلیاردها نفر را بهبود دهیم، صنایع را متحول کنیم، به جوامع خدمت کنیم و باعث پیشرفت علم شویم. به باور من، با خلق گوگل دیپ‌مایند می‌توانیم به آینده مدنظرمان برسیم. می‌توانیم هوش مصنوعی عمومی‌تر و توانمندتر، ایمن‌تر و مسئولانه‌تر بسازیم تا بتوانیم برخی از سخت‌ترین چالش‌های علمی و مهندسی زمان خود را حل کنیم.»

دمیس هاسابیس

دیپ‌مایند در سال‌های گذشته به‌دنبال استقلال بیشتر از گوگل بود، اما طبق گزارش‌ها سال 2021 از تلاش‌های خود منصرف شد؛ چرا که گوگل برای تجاری‌سازی تحقیقات دیپ‌مایند، به این بخش فشار آورد. حالا هم دنیای هوش مصنوعی با سرعت فوق‌العاده بالایی درحال پیشرفت است و گوگل به‌عنوان یکی از بازیگران قدیمی این بخش بازار می‌خواهد نقش بیشتری در آن داشته باشد، بنابراین ادغام تیم‌ها می‌تواند کمک بزرگی به غول جستجوی اینترنتی دنیا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Mahziyar-az
    Mahziyar-az | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

    اگه اینطور که هاسابیس میگه باشه که خیلی رویاییه! ولی میشه تا زمانی ما زنده این ببینیمش؟ من که خیلی مشتاقم

مطالب پیشنهادی