ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ماه‌نورد پروژه آرتمیس
نجوم و فضا

دو شرکت خصوصی وظیفه ساخت ماه‌نورد پروژه آرتمیس ناسا را برعهده گرفته‌اند

شرکت Lunar Outpost نرم‌افزار مورد استفاده در ماه‌نورد پروژه آرتمیس ناسا را با همکاری لاکهید مارتین، طراحی خواهد کرد.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

شرکت Lunar Outpost اعلام کرده است که با همکاری لاکهید مارتین، وظیفه ساخت ماه‌نورد پروژه آرتمیس را برای ناسا برعهده گرفته‌اند. این شرکت با نوکیا نیز درحال همکاری است تا بتواند اتصال 4G را در سطح تنها قمر زمین، فراهم سازد.

ماه‌نورد پروژه آرتمیس چه ویژگی‌هایی دارد؟

به نظر می‌رسد که جاه‌طلبی‌های شرکت Lunar Outpost تمامی ندارد و گردانندگان آن به شدت در فکر تاسیس معدن و استخراج مواد از ماه هستند. شرکت مذکور در کنار قراردادی که با ناسا امضا کرده است، به همکاری با لاکهید مارتین نیز خواهد پرداخت تا تولید وسیله نقلیه پیمایش ماه (LMV) را به واقعیت نزدیک‌تر کنند.

فرایند توسعه نسل جدید ماه‌نورد برای پروژه آرتمیس توسط لاکهید مارتین از اهمیت بالایی برخوردار است؛‌ زیرا به فضانوردان امکان جابه‌جایی آسان‌تر در سطح قمر زمین را می‌دهد و می‌تواند فرصت برای اکتشافات تازه را فراهم سازد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این دستگاه در ماموریت سال ۲۰۲۵ ناسا جهت بازگشت به ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وظیفه Lunar Outpost، فراهم ساختن نرم‌افزار لازم برای عملکرد ماه‌نورد جدید مورد استفاده توسط ناسا است که نام COSMOS برای آن در نظر گرفته شده است. این نرم‌افزار، یک برنامه جامع کنترل ماموریت برای کار با وسایل رباتیک از راه دور توصیف شده که می‌تواند مدیریت داده و ماموریت‌های دارای محموله را نیز برعهده بگیرد. شرکت مذکور در طراحی سیستم ناوبری، مدیریت دما، سیستم روشنایی و زدودن گردوغبار نیز همکاری خواهد کرد.

هدف اصلی شرکت‌های اشاره شده، ساخت یک ماه‌نورد جدید برای پروژه آرتمیس با بهره‌وری بالا و ایمنی مناسب برای فضانوردان است. سازندگان گفته‌اند که این ماه‌نورد، قابلیت عملکرد به شکل خودکار و بدون نظارت اپراتور را هم خواهد داشت؛ در نتیجه حتی می‌تواند بدون دخالت فضانوردان نیز اقدام به جابه‌جایی آنها نماید. انتظار می‌رود در ماه‌های آتی شاهد انتشار جزئیات بیشتری درباره طراحی و امکانات این دستگاه توسط دو شرکت مذکور باشیم. شایان ذکر است که شرکت‌های دیگری مثل جنرال موتورز هم با لاکهید مارتین در ساخت ماه‌نورد گفته شده، همکاری دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی