ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کنسول دستی
گجت ها

ظاهراً چندین رقیب برای کنسول دستی Steam Deck با تراشه‌های AMD درحال ساخت هستند

در گزارش‌هایی که به‌تازگی منتشر شده است، به وجود چندین رقیب دیگر برای Steam Deck اشاره شده که از پردازنده‌های AMD بهره می‌برند.

احتمالاً نام Steam Deck، کنسول بازی دستی شرکت Valve را شنیده باشید که در چند وقت گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. در همین حال، ایسوس نیز ماه گذشته از ROG Ally به‌عنوان رقیب استیم دک رونمایی کرد و اکنون گفته می‌شود که حداقل چهار دستگاه مشابه دیگر در ساخت دارد.

ایسوس اشاره می‌کند که ROG Ally اولین دستگاه دستی پس از Steam Deck خواهد بود که از یک قطعه شخصی‌سازی‌شده برای دستگاه‌های قابل‌حمل بهره می‌برد. همین امر باعث شده است در برخی گزارش‌ها اشاره شود که این دستگاه به چیپ اختصاصی Ryzen Z1 شرکت AMD مجهز می‌شود. بااین‌حال، ظاهراً چندین رقیب دیگر نیز برای کنسول دستی استیم دک در دست ساخت است.

رقبای کنسول دستی Steam Deck

طبق گزارش‌هایی که اکنون براساس داده‌های گیک‌بنچ منتشر شده، ایسوس احتمالاً در دستگاه خود از دو تراشه استفاده می‌کند: یک Ryzen Z1 شش‌هسته‌ای، 12 رشته‌ای با دو واحد محاسباتی گرافیکی RDNA 3 و یک تراشه هشت‌هسته‌ای و 16 رشته‌ای Ryzen Z1 Extreme با شش واحد محاسباتی گرافیکی RNDA3 که می‌تواند عملکرد و مصرف انرژی بالاتری را به آن ارائه کند.

در ادامه این گزارش توضیح داده شده که یک دستگاه ROG Ally معرفی‌نشده دیگر که از تراشه 3.3 گیگاهرتزی Ryzen 7 7840U و گرافیک Radeon 780M استفاده می‌کند و انتظار می‌رود کاملاً مشابه با Z1 Extreme باشد نیز در دست ساخت است.

نکته قابل‌توجه دیگر اینکه ظاهراً تراشه Ryzen 7 7840U به‌طور اختصاصی برای ایسوس ساخته نشده؛ زیرا طبق شایعات و گزارش‌های مختلف، دستگاه‌های بازی دیگری ازجمله Aokzoe A1 Pro، دستگاه معرفی‌نشده Ayaneo 2S و GPD Win Mini نیز از آن بهره خواهند برد.

بااین‌حال هنوز درباره این دستگاه‌ها اطلاعات خاصی منتشر نشده است و همچنین با توجه به اینکه این گزارش براساس داده‌های بنچمارک گیک‌بنچ منتشر شده، باید منتظر ارائه اخبار و گزارش‌های رسمی بیشتری باشیم. اخیراً زمان عرضه نسخه جهانی کنسول بازی دستی ROG Ally توسط ایسوس اعلام شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی