ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

چین ChatGPT
هوش مصنوعی

رئیس مایکروسافت درباره تبدیل‌شدن شرکت‌های چینی به رقیب جدی ChatGPT هشدار داد

برد اسمیت شرکت‌های OpenAI و مایکروسافت، گوگل و آکادمی هوش مصنوعی پکن را پیشرو درزمینه هوش مصنوعی مولد می‌داند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

رئیس مایکروسافت، «برد اسمیت»، در مصاحبه‌ای گفته است که سازمان‌های تحقیقاتی و کمپانی‌های چینی می‌توانند به رقیب اصلی ChatGPT تبدیل شوند و درباره این موضوع هشدار داده است.

اسمیت در صحبت با Nikkei Asia به این موضوع اشاره کرد که چین از میدان رقابت خارج نمی‌شود و تبدیل به یک بازیگر اصلی در حوزه هوش مصنوعی مولد خواهد شد.

اسمیت رقابت در حوزه هوش مصنوعی مولد را شدید می‌داند

اسمیت در مصاحبه خود سه سازمان یا شرکت را پیشرو در‌زمینه هوش مصنوعی زایا اعلام کرد: OpenAI همراه با مایکروسافت، گوگل و آکادمی هوش مصنوعی پکن. به گفته رئیس مایکروسافت، رقابت برای نوآوری در توسعه هوش مصنوعی مولد به‌شدت سنگین و شدید است و هر چند ماه یک بار شرکت‌ها از یکدیگر سبقت می‌گیرند و برای رهبری این حوزه به چندین سال زمان نیازی نیست.

برد اسمیت
برد اسمیت

هوش مصنوعی زایا، فناوری مورد استفاده برای چت‌بات محبوب ChatGPT، می‌تواند کارهای زیادی مانند تولید متن و عکس با پیچیدگی بالا را انجام دهد. با وجود مزایایی که این فناوری دارد، برخی نگران بیکارشدن افراد در پی خودکارسازی فرایندهای مختلف هستند. علاوه‌براین، درباره انتشار اطلاعات جعلی، افشای اسناد محرمانه و همچنین نقض کپی‌رایت هم نگرانی‌هایی وجود دارد.

به باور اسمیت، توقف توسعه این فناوری پاسخی برای رفع این نگرانی‌ها نخواهد بود، بلکه باید فناوری‌های موجود را بهبود داد. اسمیت در این مصاحبه گفته است که می‌توان از هوش مصنوعی مانند سایر فناوری‌ها به‌عنوان یک ابزار حمله استفاده کرد.

با وجود نگرانی‌ها درباره بیکارشدن افراد، اسمیت به این موضوع اشاره کرده که هوش مصنوعی می‌تواند کمبود نیروی کار در برخی کشورها را برطرف کند؛ مخصوصاً در کشورهایی که میانگین سنی درحال افزایش است و نیروی کار کمتری نسبت به گذشته وجود دارد. اسمیت همچنین در این مصاحبه گفته است که مایکروسافت از هوش مصنوعی برای شناسایی لحظه‌ای حملات سایبری و ردیابی آن‌ها استفاده می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی