ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

iOS 17
نرم افزار و اپلیکیشن

بلومبرگ: سایدلودینگ اپل فقط مختص اروپا خواهد بود

در این گزارش همچنین اشاره شده است که macOS 14 یک به‌روزرسانی «پیشگامانه یا مهم» نخواهد بود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

مارک گرمن از بلومبرگ اطلاعات جدیدی درباره سیستم‌عامل‌های آینده اپل و همچنین سایدلودینگ آن ارائه کرده است. به ادعای گزارشگر بلومبرگ، اپل در iOS 17 تغییرات و بهبودهایی را برای اپلیکیشن Wallet و بخش Find My ارائه خواهد کرد و همچنین ظاهراً غول فناوری تصمیم گرفته است تا سایدلودینگ را فقط برای اروپا فعال کند.

در پادکست MacRumors Show گرمن گفت که iOS 17 را با iOS 15 مقایسه خواهد کرد؛ زیرا اپل به‌جای ارائه تغییرات انقلابی یا ویژگی‌های برجسته جدید مانند ویجت‌های iOS 14 یا طراحی مجدد لاک اسکرین iOS 16، روی ارائه به‌روزرسانی برای برنامه‌های اصلی سیستم‌عامل اپل تمرکز کرده است.

بهبود Find My و Wallet در iOS 17

علاوه بر تغییرات مربوط به اپلیکیشن Wallet، گُرمن همچنین تأکید کرد که با وجود فشار بیشتر بر قابلیت‌های موقعیت مکانی و ویژگی‌های مربوط به پیدا‌کردن محصولات، بهبودهایی برای Find My سیستم‌عامل اپل نیز وجود خواهد داشت. او توضیح داد که طی هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری درباره iOS 17 منتشر خواهد شد.

گرمن همچنین اشاره کرد که ساید‌لودینگ (Sideloading) احتمالاً یک ویژگی مختص اروپا خواهد بود تا اپل به این طریق از قانون بازارهای دیجیتال حمایت کرده باشد. همچنین او ادعا کرد که اپل در طول سخنرانی WWDC به این ویژگی اشاره‌ای نخواهد کرد.

درنهایت گرمن به این موضوع اشاره کرد که macOS 14 یک به‌روزرسانی «پیشگامانه یا مهم» نخواهد بود. درعوض این باور وجود دارد که اپل در این به‌روزرسانی بیشتر روی ارائه یک تجربه متقابل متمرکز خواهد شد.

خبرنگار بلومبرگ همچنین هفته گذشته در گزارش دیگری گفته بود که watchOS 10 مهم‌ترین به‌روزرسانی این سیستم‌عامل از زمان معرفی آن خواهد بود. البته او اشاره کرد که نمی‌توان انتظار داشت تا طراحی اصلی این پلتفرم به‌طور کلی تغییر کند، اما ظاهراً راه‌های جدیدی برای استفاده و تعامل با سیستم وجود خواهد داشت.

کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2023 اپل در تاریخ 5 ژوئن (15خردادماه) برگزار می‌شود و تا تاریخ 9 ژوئن (19 خردادماه) ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود تا در این رویداد از جدیدترین سیستم‌عامل‌های اپل شامل iOS 17 به‌همراه iPadOS 17، سیستم‌عامل‌های tvOS 17 و WatchOS 10 و همچنین macOS 14 رونمایی شود و همچنین چند محصول سخت‌افزاری در آن وجود داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی