ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

امکان دانلود اپلیکیشن رسمی اسنپ برای کاربران آیفون فراهم شد

اپلیکیشن اسنپ بار دیگر به اپ استور بازگشت تا کاربران آیفون بتوانند با دانلود آن از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنند.

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۹

اپلیکیشن رسمی سرویس حمل و نقل آنلاین اسنپ بار دیگر به اپ استور بازگشت تا کاربران آیفون بتوانند با دانلود آن از خدمات این اپلیکیشن استفاده کنند. پیش‌تر اپلیکیشن این سرویس چندین بار از اپ‌استور حذف شده بود.

به‌گزارش دیجیاتو اپل در سال ۲۰۱۷،‌ پس از تحریم‌های مختلف آمریکا چندین اپلیکیشن ایرانی را از اپ استور حذف کرد. اسنپ هم یکی از این اپلیکیشن‌هایی بود که در فهرست حذفی‌های اپ استور قرار داشت. اسنپ بعدها برای دور زدن این تحریم‌ها با اپلیکیشن‌های تحت نام دیگری در اپ استور حضور پیدا کرده بود که در نهایت آنها هم از این فروشگاه حذف شدند. اما حالا به‌نظر می‌رسد اسنپ توانسته با حل برخی مشکلات، اپلیکیشن رسمی خود را در اپ‌استور قرار دهد.

ناگفته نماند در آبان ۱۴۰۱ چندین اپلیکیشن ایرانی از سرویس گوگل‌پلی هم برای مدتی پاک شده‌بودند اما حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور سابقه دور و درازی دارد و تقریبا اکثر اپلیکیشن‌های مهم ایرانی با این مشکل مواجه شده‌اند. حذف این اپلیکیشن‌ها به حدی زیاد بود که فعالین صنعت فناوری در کشور برای مدتی کمپینی در فضای مجازی با هشتگ StopRemovingIranianApps ایجاد کردند. در آن زمان همچنین اعلام شده بود

از زمانی که ماجرای تحریم‌ها علیه ایران به وجود آمد، شرکت اپل نیز پیرو این رویه تحریم اپلیکیشن‌ها را آغاز کرد، اگر گوشی آیفون دارید قطعا برای‌ شما پیش آمده که اپلیکیشن مالی یا پرداختی را سرچ کنید، اما یا در اپ استور وجود نداشته و یا نتوانستید آن را نصب کنید. اپلیکیشن‌های ایرانی مدت‌هاست که با عنوان رعایت تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان از اپ استور اپل حذف می‌شوند و معمولا این شرکت‌ها از روش‌های دیگری مانند اپلیکیشن‌های پیش‌رونده PWA برای کاربران iOS خود استفاده می‌کنند.

در حال حاضر اما امکان دانلود اپلیکیشن رسمی اسنپ برای کاربران آیفون از اپ استور وجود دارد و کاربران می‌توانند نسخه Native اپلیکیشن اسنپ را از این لینک دانلود کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی