ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هیوندای
اخبار خودرو

هیوندای با نمایشگر انعطاف‌پذیر طراحی داخلی خودروها را متحول می‌کند

استفاده از این نوع نمایشگر آزادی عمل بیشتری را برای طراحان داخلی به ارمغان خواهد آورد.

شاخه موبیس شرکت هیوندای از یک تکنولوژی جدید برای کابین خودروها رونمایی کرد. این تکنولوژی درحقیقت همان نمایشگر انعطاف‌پذیر و جمع‌شونده است که می‌تواند در بخش‌های مختلف کابین مورد استفاده قرار بگیرد. کره‌ای‌ها معتقدند این تکنولوژی می‌تواند طراحی داخلی را متحول کند.

نمایشگرهای انعطاف‌پذیر درحال فراگیری در دنیای تلفن‌های همراه هوشمند و صفحات تلوزیون‌ها هستند. هیوندای موبیس ادعا می‌کند اولین شرکتی است که این نوع نمایشگر را به سیستم اینفوتینمنت خودروها می‌آورد.

هیوندای موبیس و بهره‌گیری از صفحات OLED

حتماً می‌دانید که نمایشگرهای انعطاف‌پذیر به‌لطف تکنولوژی OLED که فاقد شیشه مخصوص نمایش اطلاعات هستند، ممکن شده‌اند. در‌واقع این تکنولوژی اجازه می‌دهد نمایشگر را بدون شیشه و با کمک موادی منعطف مثل پلاستیک تولید کرد. چنین قابلیتی چند مزیت را برای کابین خودروها به ارمغان می‌آورد.

در سال‌های اخیر، ابعاد نمایشگرهای موجود روی داشبورد خودروها به‌شکل محسوسی رشد کرده است. این امر نیز به‌نوبه‌خود انتقادهای شدید طراحان داخلی را به‌دنبال داشته؛ چرا که آن‌ها نمایشگرهای بزرگ را یک عامل محدودکننده می‌دانند. نمایشگرهای انعطاف‌پذیر می‌توانند در داشبورد جمع و مخفی شوند، درنتیجه طراحان آزادی عمل زیادی را به‌دست خواهند آورد و قادر خواهند بود ایده‌های متنوع‌تری را پیاده کنند.

برای مثال طراحان می‌توانند داشبورد را هرگونه که بخواهند، طراحی کنند و فقط در مواقعی که راننده نیاز به مشاهده اطلاعات دارد، نمایشگرهای دیجیتال از محل مخصوص خود در داشبورد خارج شوند. علاوه‌براین، تکنولوژی نمایشگرهای جمع‌شونده، امکان شخصی‌سازی بیشتر را فراهم می‌کند. برای نمونه هنگام رانندگی، به‌منظور جلوگیری از حواس‌پرتی راننده فقط بخش کوچکی از نمایشگر می‌‌تواند از جای خود خارج شود. درعین‌حال، وقتی که راننده در یک ایستگاه منتظر شارژ کامل باتری خودرو است، نمایشگر ‌به‌طور کامل باز می‌شود تا او را بهتر سرگرم کند.

نمایشگر انعطاف پذیر هیوندای موبیس

هیوندای موبیس می‌گوید این شرکت توانایی تولید نمایشگرهای منعطف تا اندازه 30 اینچ را دارد. این شرکت تأکید کرده است که نمایشگری با این ابعاد را در فضایی به عمق 4.7 اینچ (معادل 12 سانتی‌متر) در داشبورد جمع می‌کند.

«هان یونگ-هون» مدیر بخش الکترونیک و کنترل هیوندای موبیس امیدوار است با رونمایی از این تکنولوژی، این شرکت به یک بازیگر پیشرو درزمینه نمایشگرهای خودرویی تبدیل شود. وی افزود با این تکنولوژی نوین برای سیستم اینفوتینمنت، هیوندای موبیس طلایه‌دار بازارهای جهانی خواهد شد.

گفتنی است هیوندای موبیس برندهای لوکس اروپایی و آمریکایی را مشتری بالقوه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر خود می‌بیند. به‌ عبارت دیگر، نمایشگر منعطف این شرکت مختص محصولات گروه هیوندای موتور (شامل برندهای هیوندای، کیا و جنسیس) نیست و سایر سایر خودروسازان نیز امکان سفارش و خرید آن را خواهند داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی