ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

معرفی کیدزی، پلتفرم دیجیتالی جامع کودک و خانواده

کیدزی با هدف تسهیل و آموزش حضور کودک در فضای دیجیتال و بانکی فعالیت می‌کند.

اهمیت توجه به حوزه کودکان در فضای دیجیتال روز‌به‌روز بیشتر از قبل می‌شود. به همین مناسبت به سراغ مدیرعامل کیدزی رفتیم که با هدف تسهیل و آموزش حضور کودک در فضای دیجیتال و بانکی تأسیس شده و حالا محصولات قابل‌توجهی را به بازار عرضه کرده است. 

«محمودرضا فرهادی» از سال 1393 به‌طور متمرکز روی حوزه کودک فعالیت داشته و به‌دلیل علاقه به سرویس‌‌های مرتبط با حوزه کودکان در فضای مجازی، به‌عنوان مدیر محصول وارد مجموعه پاد شده است. درحال‌حاضر نیز به‌طور مشخص مدیر پروژه کیدزی است. با او به مصاحبه نشستیم تا بیشتر درباره این پروژه بدانیم.

دیجیاتو: برای شروع در مورد پروژه‌‌ی پاد صحبت کنیم؛ چرا تصمیم گرفتید بخش ویژه کودک، نوجوان و خانواده در پاد داشته باشید؟

همان‌طور که می‌دانید، پاد با هدف تأمین و توسعه زیرساخت جهت تأمین سبد خانوار، توسط بانک پاسارگاد راه‌اندازی شده است. یکی از مصرف‌کننده‌ها و کاربران مهم سرزمین هوشمند پاد هم افراد زیر 18 سال و سرپرست‌ها هستند.

این قشر از کاربران برای ورود به فضای دیجیتال و استفاده از خدمات بانکی نیاز به خدمات خاص و ویژه دارند.

همچنین این کاربران نیازهای ویژه‌ای در بخش محصولات و خدمات دارند و کسب‌وکارهایی که به این قشر از کاربران خدمت ارائه می‌کنند، به‌صورت متمرکز و حرفه‌ای وارد بازار شده‌اند و به‌صورت یکپارچه خدمات متنوع ارائه می‌کنند.

کلیه این موضوعات و محدودیت‌های موجود ما را به ایجاد بخش ویژه، تخصصی و متمرکز به نام بخش کودک، نوجوان و خانواده پاد مصمم‌تر کرد. هم‌اکنون این بخش تحت برند «کیدزی» درحال فعالیت است. 

درحال‌حاضر چه خدمات زیرساختی و محصولاتی از تیم کیدزی عرضه شده است؟

از ابتدای فعالیت متمرکز کیدزی تاکنون ما در چند بخش مشغول به فعالیت بوده‌ایم. بخشی از همکاران ما در توسعه زیرساخت‌های پلتفرم کودک و نوجوان فعالیت دارند. در این بخش سرویس‌های ویژه احراز هویت فرزند، امکان لاگین کودک، سرویس خانواده پاد، سرویس حساب دیجیتال کودک و نوجوان، قلک و پول‌توجیبی راه‌اندازی شده است. این خدمات علاوه بر اینکه در محصولات مختلف داخل شهر کیدزی استفاده می‌شوند، آماده استفاده در کسب‌وکارهای کودک و نوجوان فعال در فضای مجازی نیز هستند.

در بخش محصول نیز در این مدت چندین خدمت در حوزه‌های مختلف در شهر هوشمند کیدزی راه‌اندازی کرده‌ایم. همبازی نرم‌افزاری است شامل بازی‌های متنوع و سرگرم‌کننده. کاربران می‌توانند با کاربران دیگر ارتباط گرفته و با یکدیگر به رقابت بپردازند و براساس عملکرد خود، جوایز مختلفی دریافت کنند.

ویدزی محصولی است در حوزه تصویر حوزه کودک و نوجوان. در این محصول در دسته‌های مختلف، کاربران با استفاده از کیف پول و حساب دیجیتال خود می‌توانند محتوای تصویری باکیفیت و درجه‌بندی‌شده را دریافت کنند.

شما خودتان را کجای بازار کودک می‌دانید؟ یک بازیگر یا یک تسهیل‌گر در این حوزه؟

ذات استراتژی سرزمین هوشمند پاد و به تبع آن کیدزی، بر نقش‌آفرینی در لایه‌های حمایتی و تسهیلگری برای ارائه خدمات به کسب‌وکارهای فعال و متخصص بنا نهاده شده است. آن چیزی که برای ما مهم و حیاتی است درواقع ارائه خدمات زیرساختی در جنبه‌های مختلف به کسب‌و‌کارها و عدم ورود به حوزه تخصصی و توانایی آن‌ها در ارائه خدمت به مشتریان نهایی آن‌هاست.

به همین دلیل کیدزی در حوزه کودک پشتیبان کسب‌وکارهاست و در لایه مشتریان نهایی، شهری یکپارچه شامل کسب‌وکارهای تخصصی و متنوع حوزه کودک و نوجوان است.

در کیدزی چه قدم‌هایی درزمینه‌ آموزش کودکان برداشته‌اید؟

آموزش یکی از سه رکن اصلی آموزش، سلامت و سرگرمی در شهر هوشمند کیدزی است. در لایه زیرساخت پلتفرم پاد، ما به‌صورت تخصصی و کامل روی سرویس‌های مختلف حوزه آموزش فعالیت داشتیم و هم‌اکنون این سرویس‌ها درحال استفاده در کسب‌وکارهای حوزه آموزش و مدیریت آموزش آنلاین فعال هستند.

به‌زودی در شهر کیدزی با کمک و همراهی یک استارتاپ حوزه آموزش که از زیرساخت‌های پلتفرم پاد برای راه‌اندازی استفاده کرده است، محصول جدیدی رونمایی خواهد شد. این محصول بر بهبود روند آموزش افراد متمرکز است و با روشی بازی‌گونه، آموزش‌های خود را به دانش‌آموزان ارائه می‌کند.

در ابتدای مصاحبه به بحث حساب دیجیتال پرداختید؛ کمی بیشتر درباره‌ حساب دیجیتال کودک توضیح دهید.

حساب دیجیتال کودک و نوجوان پاسارگاد سرویس ویژه کیدزی در پلتفرم پاد است. این سرویس امکان افتتاح حساب بانکی به‌صورت دیجیتال در سطوح مختلف را برای فرزندان یک خانواده و زیرمجموعه پدر یا مادر امکان‌پذیر می‌کند.

فرزندان با توجه به سطوح هویتی خود و والدین از امکانات متنوع مالی و بانکی بهره‌مند خواهند شد. محوریت و هدف اصلی راه‌اندازی این سرویس درحقیقت آموزش سواد مالی به افراد زیر 18 سال در محیط واقعی با حفظ استقلال و امنیت کودک است.

با توجه به توضیحاتی که دادید، کسب‌و‌کارها چگونه می‌توانند از اکوسیستم شهر کیدزی و حساب دیجیتال بهره‌مند شوند؟

کسب‌و‌کارها در سطوح مختلف و وابسته به نیاز خود می‌توانند از انواع سرویس‌های زیرساختی پاد و کیدزی از طریق ارتباط با همکاران محصول پلتفرم کیدزی استفاده کنند. 

در حالت پایه، کسب‌وکارهایی که علاقه‌مند به راه‌اندازی سرویس ورود احرازشده افراد زیر 18 سال و همچنین ایجاد قابلیت استفاده از کیف پول و حساب کودکان در کسب‌و‌کار هستند، به‌راحتی می‌توانند این سرویس‌ها را با کمک و همراهی همکاران کیدزی روی محصول خود پیاده‌سازی کنند. 

درحال‌حاضر برای افتتاح حساب کودک، والدین چه مراحلی را در کیدزی باید دنبال کنند؟

افتتاح حساب هم از طریق خود فرزند و هم از طریق والدین قابل اجراست. افراد زیر 18 سالی که برای اولین‌بار از هر یک از محصولات داخل شهر هوشمند کیدزی پروفایل کاربری ساخته‌اند، درحقیقت مراحل اولیه افتتاح حساب دیجیتال برای آن‌ها انجام شده است. 

همچنین والدین می‌توانند از طریق محصول اختصاصی خود به نام اپلیکیشن زیپاد برای هر یک از فرزندان خود نام کاربری ایجاد کنند. پس از احراز هویت فرزندان، به‌صورت دیجیتال و بدون نیاز به حضور در شعب بانک پاسارگاد، برای آن‌ها حساب دیجیتال کودک و نوجوان پاسارگاد ایجاد می‌شود.

والدین می‌توانند از طریق زیپاد برای فرزندان خود کارت بانکی اختصاصی هم درخواست دهند تا بتوانند با استفاده از کارت بانکی ویژه خودشان از طریق پایانه‌های POS و نیز تحت نظارت والدین خود، خرید کنند. این کارت در مدت‌زمان کوتاهی در منزل تحویل داده می‌شود.

درزمینه‌ حساب دیجیتال، شما چه مزیت‌ رقابتی نسبت به حساب‌هایی که در گذشته والدین برای فرزندان خود باز می‌کردند، ایجاد کرده‌اید؟

همان‌طور که گفته شد، این حساب به‌صورت دیجیتالی و بدون نیاز به حضور در شعب بانکی ایجاد می‌شود. تمامی مراحل ایجاد حساب مانند تعیین نام و ارائه مشخصات و احراز هویت فردی و ارتباط والد و فرزند به‌صورت دیجیتال و از طریق نرم‌افزار زیپاد انجام می‌شود. همچنین کارت بانکی درخواست‌شده سریعاً در منزل به وی تحویل داده می‌شود.

علاوه‌براین، فرزندان می‌توانند از حساب ویژه خود که زیرمجموعه حساب پدر یا مادر وی است، به‌صورت آنلاین و آفلاین استفاده کنند. امکان شارژ حساب و همچنین ایجاد محدودیت‌هایی مانند میزان مصرف روزانه و محل مصرف و قابلیت‌های دیگر نیز از طریق نرم‌افزار زیپاد در اختیار پدر و مادر فرزند بوده و قابل مدیریت است. والدین همچنین می‌توانند نحوه فعالیت‌های مالی فرزند را مشاهده و مدیریت کنند.

به‌عنوان سؤال آخر؛ چه چشم‌اندازی پیش‌ روی کیدزی در نظر دارید؟

هدف ما در کیدزی ایجاد بستر امن و ساده برای کسب‌و‌کارهای حوزه کودک و خانواده است. معتقدیم با توجه به تنوع خدمات تخصصی حوزه کودک، لزوم یکپارچه‌سازی، تسهیلگری و حمایت از این نوع کسب‌وکارها توانمندی ما بوده و پرکردن این خلأها مهم‌ترین کاری است که درحال انجام آن هستیم تا بستری جامع و کامل و همچنین قابل مدیریت برای کسب‌وکارها ایجاد کنیم تا فرزندانمان بتوانند در محیطی امن، مدیریت‌شده، متنوع و سرگرم‌کننده فعالیت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی