ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تغییر خودرو ثبت نامی
اخبار خودرو

تغییر خودروی ثبت‌نامی، موضوع خبرساز این روزها

تغییر خودروی ثبت‌نامی از روز پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه در سامانه یکپارچه خودرو برای متقاضیان امکان‌پذیر است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

طی هفته‌های نخست سال 1402 شاهد تعیین نوبت برای متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه بودیم. موعد تحویل برخی از خودروهای ارائه‌شده در این سامانه به سال 1403 موکول شده بود. ازاین‌رو فرصت تغییر خودروی ثبت‌نامی برای متقاضیان فراهم شد تا اتومبیل‌های متفاوتی را در بازه زمانی کوتاه‌تری تحویل بگیرند. بااین‌حال، تغییر اتومبیل ثبت‌نام‌شده در این سامانه چندان بی‌حاشیه نبوده است.

نخستین مشکل زمانی ایجاد شد که برخی افراد قصد تغییر خودروی ثبت‌نامی را داشتند، اما به‌اشتباه گزینه انصراف را انتخاب کردند. در پاسخ به این مشکل، وزارت صمت اعلام کرد متقاضیانی که برای تغییر خودروی انتخابی به‌اشتباه گزینه «انصراف» را زده‌اند، دوباره به سامانه فروش بازمی‌گردند. آن‌ها اکنون می‌توانند خودروی خود را تغییر دهند. این اقدام روی کاغذ خوب به‌نظر می‌رسید، اما در عمل مشکل دیگری ایجاد کرد. وزارت صمت امکان انصراف را از تمامی متقاضیان سلب کرده بود. ازاین‌رو افرادی که قصد انصراف داشتند، دیگر قادر به انجام این کار نبودند.

بنابر اعلام وزارت صمت، امکان تغییر خودروی ثبت‌نامی از روز پنجم اردیبهشت‌ماه در سامانه یکپارچه برای متقاضیان فراهم شده است. برای انجام صحیح این کار، بایستی روی گزینه لغو سفارش کلیک کنید. برخی مشتریان به‌اشتباه گزینه انصراف را فشار داده‌اند که در قسمت قبل به وضعیت آن‌ها پرداختیم. امکان تغییر اولویت خودروی ثبت‌نام‌شده تا روز دهم اردیبهشت‌ماه قابل دسترسی برای کاربران خواهد بود.

شرایط تغییر خودروی ثبت‌نامی

در مرحله اول متقاضی تغییر خودرو بایستی گزینه ویرایش سفارش را انتخاب کند. با انتخاب این گزینه، خودرو قبلی حذف می‌شود و می‌تواند سفارش جدیدی را ثبت کند.

در مرحله دوم وارد بخش اولویت‌ها می‌شوید. برای هر متقاضی پنج خودرو در اولویت قرار داده شده‌ است تا یکی یا چندتا از آن‌ها را انتخاب کند.

توصیه می‌شود تا هر پنج اولویت را انتخاب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا امکان تحویل خودرو در سال 1402 برای شما فراهم شود.

تخصیص خودرو در این مرحله براساس اولویت انتخابی مشتری و رتبه اولیه در سامانه انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی