ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
مالی و سرمایه گذاری

گزارش مالی اپل از فروش خوب آیفون و افت بازار مک و آیپد خبر می‌دهد

اپل درآمد 94.8 میلیارد دلاری را گزارش کرده که نسبت به سال گذشته، 3 درصد کاهش داشته است.

اپل که مانند بسیاری از شرکت‌های حوزه فناوری با مشکلات اقتصادی گسترده و روند آهسته بازار موبایل مواجه شده است، گزارش سه‌ماهه دوم سال مالی 2023 خود را منتشر کرد. هرچند غول کوپرتینویی برای دومین سه‌ماهه متوالی از افت فروش خود خبر داده است، اما با فروش بسیار خوب گوشی‌های آیفون موفق شده تا عملکرد بهتری نسبت به انتظارات وال استریت داشته باشد.

همان‌طور که اپل در گزارش خود اعلام کرده است، این شرکت درآمد 94.8 میلیارد دلاری را گزارش کرده که نسبت به سال گذشته، 3 درصد کاهش داشته و سود سه‌ماهه هر سهم آن (1.52 دلار) نسبت به سال قبل بدون تغییر بوده است.

درآمد آیفون و سایر محصولات اپل

اپل همچنین در سه‌ماهه دوم سال مالی 2023 خود 51.3 میلیارد دلار آیفون فروخته که این میزان از پیش‌بینی کارشناسان (48.8 میلیارد دلار) پیشی گرفته است. هرچند درآمد غول فناوری در این دسته‌بندی فقط 2 درصد رشد کرده، اما همچنان یک برد بزرگ برای آن در نظر گرفته می‌شود.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، در بیانیه این شرکت نوشت:

«خوشحال هستیم که با وجود محیط چالش‌برانگیز اقتصاد کلان، یک رکورد تمام‌وقت در بخش خدمات و یک رکورد سه‌ماهه در ماه مارس برای آیفون را گزارش کنیم و اینکه تعداد دستگاه‌های نصب‌شده فعال ما اکنون به بالاترین حد خود رسیده است. ما به سرمایه‌گذاری بلندمدت ادامه خواهیم داد و با ارزش‌های خود پیشروی می‌کنیم.»

افزایش فروش آیفون از آن جهت اهمیت زیادی دارد که اپل نتوانسته است برای مک، آیپد و سایر سخت‌افزارهای خود انتظارات را برآورده کند. درآمد مک که انتظار می‌رفت در این سه‌ماهه به 7.8 میلیارد دلار برسد، به 7.2 میلیارد دلار رسیده است. هرچند این سه‌ماهه برای تمام فروشندگان رایانه‌های شخصی سراسر جهان بسیار سخت بوده، اما ا‌پل ضربه نسبتاً شدیدی خورده است.

درآمد آیپد نیز به همین ترتیب افت کرده و 6.67 میلیارد دلار بوده است (درمقابل انتظار 6.69 میلیارد دلاری). همین‌طور درآمد بخش خدمات این شرکت که شامل مواردی ازجمله اپل موزیک، iCloud و اشتراک اپل تی‌وی پلاس می‌شود نیز به 20.91 میلیارد دلار رسیده که کمی کمتر از انتظار 20.97 میلیارد دلاری وال استریت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی