ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
کسب و کار

وارن بافت: اپل بهترین شرکتی است که سهامش را خریده‌ایم

بافت در جریان نشست سالانه برکشر هاتاوی گفت مصرف‌کنندگان اپل گوشی آیفون را به ماشین دوم ترجیح می‌دهند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۹:۴۵

نشست سالانه شرکت «برکشر هاتاوی» (Berkshire Hathaway) برگزار شد و «وارن بافت»، رئیس و مدیرعامل آن، در مورد اپل صحبت کرد. او علاوه بر تمجید از شرکت سازنده آیفون به‌عنوان بهترین شرکتی که برکشر هاتاوی در اختیار دارد، معتقد است که گوشی‌های آیفون برای مصرف‌کنندگان از ماشین دوم مهم‌تر شده‌اند.

برکشر هاتاوی از سال 2016 نسبت به ا‌پل و خرید سهام آن مثبت و خوش‌بین بوده است. هرچند بافت بارها (ازجمله امروز) تکرار کرده که دستگاه‌هایی مانند آیفون را درک نمی‌کند، اما رفتار مصرف‌کننده و میزان وفاداری مشتریان به ا‌پل را درک می‌کند. او ماه گذشته در تلاش برای توضیح وفاداری مشتریان اپل گفته بود که فکر می‌کند کاربران این شرکت آیفون را برای 10 هزار دلار نیز رها نمی‌کنند.

تمجید وارن بافت از وفاداری مشتریان اپل

حالا در نشست سالانه برکشر، او یک بار دیگر به وفاداری مشتریان اپل اشاره کرد و گفت که آیفون نسبت به ماشین دوم برای کاربران اولویت دارد:

«اپل با مصرف‌کنندگان خود در موقعیتی قرار دارد که آن‌ها شاید 1500 دلار یا هر قیمت دیگری را برای یک گوشی بپردازند. همین افراد برای داشتن ماشین دوم خود 35 هزار دلار هزینه می‌کنند و زمانی که مجبور باشند بین ماشین دوم یا آیفون یکی را انتخاب کنند، قطعاً انتخاب آن‌ها آیفون است. منظورم این است که [آیفون] یک محصول فوق‌العاده محسوب می‌شود. ما چیزی شبیه به آن نداریم و بسیار خوشحالیم که 5.6 درصد آن را در اختیار داریم و افزایش 10 درصدی این میزان نیز ما را بسیار خوشحال‌تر می‌کند.»

اعتقاد بافت به اپل در طول چند سال گذشته افزایش یافته است. او سال 2020 گفت که اپل «احتمالاً بهترین کسب‌و‌کار جهان» است. اکنون او به‌وضوح اعلام کرده که ا‌پل را شماره یک جهان می‌داند. بافت همچنین گفت که شرکت سازنده آیفون از تمام کسب‌و‌کارهایی که برکشر در اختیار دارد، بهتر است.

سهم 5.6 درصدی برکشر در ا‌پل اکنون تقریباً 116 میلیارد دلار ارزش دارد. 5 دارایی برتر سهام این شرکت به شرح زیر است:

  • اپل: 116.31 میلیارد دلار
  • بنک آو امریکا: 33.45 میلیارد دلار
  • شورون: 29.25 میلیارد دلار
  • کوکاکولا: 25.44 میلیارد دلار
  • امریکن اکسپرس: 22.40 میلیارد دلار
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Nnb
    Nnb | ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

    Glx هم ارزش بالایی داره غافل نشوید...

مطالب پیشنهادی