ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
تکنولوژی

قابلیت Find My گوگل به‌زودی از تبلت‌ها، هدفون‌ها و سایر ردیاب‌ها نیز پشتیبانی می‌کند

این قابلیت گوگل از تابستان سال 2023 می‌تواند به کاربران درباره ردیاب‌های ناشناخته نیز هشدار دهد.

پس از پیشرفت‌های مربوط به هوش مصنوعی، گوگل کنفرانس Google I/O را با پیشرفت‌ها و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری اکوسیستم اندروید ادامه داد. اولین مورد به قابلیت Find My مربوط می‌شود که به گفته گوگل، از تابستان، علاوه بر گوشی‌های هوشمند، از دستگاه‌های دیگری مانند هدفون‌، تبلت و سایر ردیاب‌ها نیز پشتیبانی می‌کند.

علاوه‌براین، گوگل در رویداد روز چهارشنبه خود اعلام کرد که این به‌روزرسانی جدید به کاربران درباره ردیاب‌های ناشناخته نیز هشدار می‌دهد؛ حتی اگر مربوط به برند گوگل نباشند. به‌روزرسانی‌های Find My در تابستان 2023 ارائه خواهند شد؛ هرچند تاریخ خاصی برای آن اعلام نشده است.

هشدارهای مربوط به ردیاب‌های ناشناخته زمانی اعلام می‌شود که شبکه Find My گوگل یک ردیاب بلوتوث، مانند ایرتگ اپل یا Tile را شناسایی کند. در گذشته، این هشدارها فقط برای محصولات برند گوگل ارائه می‌شد اما با وجود این به‌روزرسانی، تمام ردیاب‌های سازگار با شبکه Find My Device نمایش داده می‌شوند.

ازجمله به‌روزرسانی‌های جدید Find My Device می‌توان به این ویژگی اشاره کرد که دستگاه‌های سازگار را درصورت پیدا نکردن آن‌ها، پینگ می‌کند (ارسال یک پیام ازمایشی). همچنین در نسخه جدید راه‌هایی برای مشاهده مکان این دستگاه‌ها - حتی درصورت آفلاین بودن آن‌ها - وجود دارد و دستگاه‌های برندهایی ازجمله Tile، سونی و JBL نیز اکنون از آن پشتیبانی می‌کنند.

غول موتور جستجو همچنین این تضمین را به کاربران خود ارائه کرد که داده‌های مربوط به Find My Device به‌صورت رمزگذاری ذخیره می‌شوند؛ بنابراین اطلاعات کاربران فقط در دسترس خود آن‌ها قرار خواهد گرفت.

اسپانسر این رویداد دیجیاتو، زی‌تل است؛ «زی‌تل فایبر، اینترنت پایدار و پرسرعت بر بستر تکنولوژی فیبر نوری»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی