ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپ استور
مالی و سرمایه گذاری

افزایش 71 درصدی درآمد توسعه‌دهندگان کوچک اپ‌استور در دو سال گذشته

اپل درحالی این گزارش را منتشر کرده است که مقامات نظارتی درحال بررسی اپ‌استور و مسائل انحصاری iOS هستند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

اپل نتایج یک مطالعه مستقل را منتشر کرده است که نشان می‌دهد درآمد توسعه‌دهندگان کوچک اپ استور از سال 2020 تا 2022 به‌اندازه 71 درصد رشد داشته است. این گزارش درحالی منتشر شده که اپل برای تغییر شیوه‌های توزیع برنامه‌هایش، ازجمله دسترسی سایر استورها در iOS با فشارهای نظارتی زیادی مواجه شده است.

غول سازنده آیفون از توسعه‌دهندگان کوچک به‌عنوان هرکسی با درآمد سالانه کمتر از 1 میلیون دلار از اپ استور و کمتر از 1 میلیون دانلود سالانه در تمام برنامه‌هایشان تعریف می‌کند. در سال 2020، این شرکت کارمزد خود برای چنین توسعه‌دهندگانی را از 30 درصد به 15 درصد کاهش داد.

در این گزارش همچنین گفته شده است که بیش از 90 درصد توسعه‌دهندگان اپ استور در سال 2022 را توسعه‌‌دهندگان کوچک تشکیل داده‌اند. 25 درصد توسعه‌دهندگان کوچک جدید از کشورهای اروپا هستند و چین 25 درصد از توسعه‌دهندگان جدید را به خود اختصاص داده است. 14 درصد از ثبت‌نام‌های جدید نیز به ایالات‌متحده مربوط می‌شود. سهم سایر کشورهای جهان مانند کره جنوبی، هند و برزیل از این موضوع، 35 درصد است.

در ادامه گزارش گفته شده اپ‌ استور اکنون در دسترس 175 کشور جهان قرار دارد. همچنین 40 درصد از دانلودهای مربوط به برنامه‌های کسب‌و‌کارهای کوچک از کشورهای خارج از منطقه محل سکونت آن‌ها انجام شده و 80 درصد این توسعه‌دهندگان برنامه‌های خود را در چندین استور منتشر کرده‌اند.

کمک اپ استور به توسعه‌دهندگان کوچک

نکته قابل‌توجه دیگر اینکه برخی از توسعه‌دهندگان کوچک اپ استور موفق شده‌اند درآمد خود را با سرعت بسیار زیادی افزایش دهند. به‌ عنوان مثال، 40 درصد از توسعه‌دهندگانی که قبلاً «توسعه‌دهنده کوچک» تلقی می‌شده‌اند، پنج سال قبل در اپ‌ استو‌ر نبوده‌ یا درآمدی کمتر از 10 هزار دلار داشته‌اند.

اپل با انتشار این مطالعه می‌خواهد به این نکته اشاره کند که پلتفرم آن با وجود بررسی‌های نظارتی درحال انجام، به کسب‌و‌کارها و توسعه‌دهندگان کوچک کمک می‌کند. غول فناوری در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که از زمان آغاز به کار اپ‌ استور در سال 2008، 320 میلیارد دلار به توسعه‌دهندگان پرداخت کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی