ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ترور جیکوب
تکنولوژی

یک یوتوبر به سقوط عمدی هواپیمای خود برای جذب بیننده اعتراف کرد؛ احتمال محکوم‌شدن به 20 سال‌ حبس

یوتوبری که ویدیوی سقوط با یک هواپیما را منتشر کرده بود، می‌گوید این سناریوی تعمدی بوده و او تحقیقات فدرال را مختل کرده است.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

یوتوبری که در ماه نوامبر سال 2021 ویدیوی پرواز با یک هواپیما و سقوط آن را منتشر کرده بود، حالا به جرم خود مبنی بر ایجاد اخلال در تحقیقات فدرال پیرامون این سقوط اعتراف کرده است. «ترور جیکوب» همچنین اذعان کرده که برای افزایش بیننده و کسب درآمد اسپانسری عامدانه موجب سقوط هواپیما شده بود.

طبق اعلام وزارت دادگستری آمریکا، یوتوبر 29 ساله‌ای که در سال 2021 با یک هواپیمای کوچک پرواز و ویدیوی سقوط آن را منتشر کرده بود، حالا با اتهام دستکاری در صحنه سقوط و ممانعت از تحقیقات فدرال ممکن است به حداکثر 20 سال زندان محکوم شود. او به جرم خود اعتراف کرده و مدعی شده که هدفش کسب درآمد بیشتر از طریق این سناریوی برنامه‌ریزی‌شده بوده است.

جیکوب پیش از آغاز پرواز دوربین‌هایی را روی هواپیما نصب کرده و مونوپاد و چترنجات با خود به‌همراه برده بود. در حدود یک دقیقه و نیم پس از آغاز ویدیو، پیشران‌های هواپیما متوقف می‌شوند و ظاهراً او می‌گوید موتور هواپیما را از دست داده است. درنتیجه از کابین خارج می‌شود و با چترنجات فرود می‌آید. در این ویدیو که درحال‌حاضر بیش از 3.6 میلیون بازدید دارد، صحنه‌هایی از سقوط هواپیما نیز نشان داده شده است.

فریب نهادهای فدرال در موضوع سقوط هواپیما

در ادامه جیکوب به محل سقوط هواپیما می‌رود تا دوربین‌های خود را بردارد. اما مسئله به همین‌جا ختم نمی‌شود. او دو روز بعد، سقوط هواپیمای خود را به اطلاع «هیئت ملی ایمنی حمل‌ونقل» (NTSB) آمریکا می‌رساند، اما در این گزارش مدعی می‌شود که این سقوط به‌صورت اتفاقی رخ داده است. NTSB به جیکوب می‌گوید او مسئول حفاظت از بقایای هواپیما برای تحقیقات بیشتر است.

بااین‌حال، او با هلی‌کوپتر به صحنه سقوط هواپیما برمی‌گردد و لاشه آن را به یک فرودگاه محلی می‌برد. در آنجا هواپیما قطعه‌قطعه و در سطل زباله‌های مختلف انداخته می‌شود. در همین زمان، او در پاسخ به سؤالات بازرسان دولت به دروغ به آن‌ها می‌گوید که از وضعیت بقایای هواپیما مطلع نیست.

اگرچه جرم تخریب و مخفی‌سازی عامدانه مدارک در تحقیقات فدرال آمریکا با مجازات‌های سنگینی همراه است و می‌تواند تا 20 سال زندان و 250 هزار دلار جریمه به‌همراه داشته باشد، اما با توجه به اعتراف جیکوب پیش‌بینی می‌شود که او با حکم سبک‌تری از سوی دادگاه روبه‌رو شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

    واسه سه و نیم میلیون بیننده؟
    مستر بیست هم همچین حرکتی نمیزنه واسه اون مقدار بازدید:|

مطالب پیشنهادی