ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سامسونگ
هوش مصنوعی

سامسونگ ظاهراً می‌خواهد یک مدل هوش مصنوعی مولد مشابه ChatGPT بسازد

این مدل هوش مصنوعی مولد تنها در اختیار کارکنان سامسونگ قرار می‌گیرد و به‌طور عمومی عرضه نخواهد شد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۷:۰۰

طبق گزارشی جدید، سامسونگ می‌خواهد با همکاری Naver، یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد مشابه ChatGPT بسازد. البته این ابزار برخلاف محصول OpenAI، به‌طور عمومی عرضه نخواهد شد و تنها کارکنان سامسونگ به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

با محبوبیت ChatGPT، کارکنان سامسونگ مانند بسیاری از شرکت‌ها شروع به استفاده از این چت‌بات جذاب کردند، اما همین کار کره‌ای‌ها را به دردسر انداخت. درحقیقت برخی کارمندان داده‌های حساس سامسونگ را با ChatGPT به اشتراک گذاشتند و این داده‌ها درون سرورهای خارج از دسترس سامسونگ ذخیره شدند.

همین موضوع باعث شد که سامسونگ استفاده از ChatGPT را برای کارکنان خود ممنوع کند. بااین‌حال ظاهراً نمی‌خواهد به‌طور کلی مانع از دسترسی پرسنل خود به ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی شود. طبق گزارشی که از سوی The Korea Economic Daily منتشر شده است، سامسونگ با همکاری .Naver Corp می‌خواهد یک پلتفرم هوش مصنوعی اختصاصی برای کارکنان خود بسازد.

هوش مصنوعی سامسونگ محدود به کارکنانش خواهد بود

برخلاف ChatGPT، هوش مصنوعی مولد سامسونگ برای عموم کاربران منتشر نخواهد شد و تنها در اختیار کارکنان این شرکت قرار می‌گیرد. البته در ابتدا کارکنان در بخش Device Solutions Division به آن دسترسی پیدا می‌کنند و پس از انجام آزمایش‌های میدانی، در اختیار پرسنل بخش‌های دیگر قرار می‌گیرد.

از آنجایی که این مدل تنها برای کارکنان سامسونگ توسعه می‌یابد، شاید بهتر از ChatGPT به پرسنل کمک کند. علاوه‌براین، مدل سامسونگ بهتر از مدل‌های دیگر زبان کره‌ای را درک خواهد کرد که یک مزیت برای کارکنان بومی این شرکت محسوب می‌شود. درنهایت باید منتظر گزارش‌های بیشتر درباره این مدل بمانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی