ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مالی و سرمایه گذاری

ایلان ماسک: حتی اگر ضرر مالی کنم، هر حرفی را که دلم بخواهد، می‌زنم

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که به پیامد توییت‌هایش فکر نمی‌کند و حتی اگر ضرر کند هم حرف‌هایی را که بخواهد، می‌زند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

ایلان ماسک می‌گوید برای او مهم نیست که توییت‌های جنجالی‌اش خریداران تبلیغات توییتر یا مشتریان تسلا را از شراکت یا خرید محصولات این شرکت‌ها منصرف می‌کند یا خیر؛ او دوست دارد بدون در نظر گرفتن پیامدها، حرف‌هایی را که می‌خواهد، بزند.

مدیرعامل تسلا، توییتر و اسپیس‌ایکس اخیراً مصاحبه‌ای با شبکه CNBC داشته و درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده است. در بخشی از این مصاحبه «دیوید فیبر»، خبرنگار CNBC، از او می‌پرسد آیا برایش مهم نیست که توییت‌های جنجالی‌اش باعث فراری‌دادن مشتریان تسلا یا خریداران تبلیغات توییتر شود؟ ماسک ابتدا مدتی طولانی فکر می‌کند و بعد می‌گوید: «من هرچه دلم بخواهد می‌گویم و اگر پیامدش ازدست‌دادن پول باشد، اشکالی ندارد.»

توییت‌های جنجالی ایلان ماسک ادامه می‌یابند

این اظهارنظر در شرایطی رخ می‌دهد که ماسک به‌تازگی در توییتی از «جورج سوروس»، میلیاردر لیبرال و دموکرات، انتقاد و او را به «مگنیتو»، شخصیت شرور دنیای X-Men، تشبیه کرده است. مگنیتو یک یهودی بازمانده از واقعه هولوکاست است. ماسک درباره سوروس نوشته: «او می‌خواهد تاروپود تمدن را از هم بپاشاند؛ سوروس از بشریت تنفر دارد.»

سوروس که در خلال جنگ جهانی دوم از دست نازی‌ها فرار کرده بود، معمولاً هدف حملاتی از جناح راست سیاسی قرار می‌گیرد و عده‌ای باور دارند که برخی از این حملات رنگ‌وبوی ضدیت با سامی‌ها را به‌همراه دارد. بااین‌حال، ماسک در‌این‌باره می‌گوید: «اگر چیزی وجود داشته باشد، این است که من طرفدار سامی‌ها هستم.»

خبرنگار CNBC همچنین درباره توییتی از ماسک سؤال کرد که در‌واقع لینکی به صحبت‌های یک نفر درباره حادثه تیراندازی در یک مجتمع تجاری در تگزاس بود. در این لینک گفته شده بود که این حادثه درواقع می‌تواند یک «عملیات روانی بد» بوده باشد. بازرسان پلیس گفته بودند که مهاجم این حادثه که در درگیری کشته شد، طرفدار دیدگاه‌های برترپنداری نژاد سفید بوده است. بااین‌وجود، ماسک می‌گوید ارتباط‌دادن این حادثه به تفکرات برترپنداری نژاد سفید «چرت» است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی