ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 16
موبایل

مدل‌های پرو آیفون 16 احتمالاً با نمایشگر بزرگ‌تر و دوربین پریسکوپی از راه می‌رسند

اپل احتمالاً آیفون 16 پرو و پرو مکس را به‌ترتیب به نمایشگرهای 6.3 و 6.9 اینچی مجهز می‌کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

اپل از زمان معرفی آیفون 12 در سال 2020، اندازه نمایشگر آیفون‌ها را تغییر نداده است، بااین‌حال به نظر می‌رسد که سال آینده میلادی این موضوع تغییر می‌کند. شایعه‌ای جدید می‌گوید اپل اندازه نمایشگر مدل‌های پرو آیفون 16 را افزایش می‌دهد.

درحالی‌که اپل هنوز سری آیفون 15 را معرفی نکرده است، شاهد انتشار شایعات درباره نسل بعدی آن هستیم. طبق شایعه‌ای جدید، آیفون 16 پرو با شماره مدل داخلی D93 به نمایشگر 6.3 اینچی و آیفون 16 پرو مکس با شماره مدل داخلی D94 به صفحه نمایش 6.9 اینچی مجهز می‌شود.

اپل شاید طراحی مدل‌های پرو آیفون 16 را تغییر دهد

درحال‌حاضر آیفون 14 پرو و پرو مکس به‌ترتیب به نمایشگر 6.1 و 6.7 اینچی مجهز شده‌اند، بنابراین اندازه آن‌ها در سال 2024 به اندازه 0.2 اینچ افزایش می‌یابد. این تغییر اندازه می‌تواند به معنای طراحی جدید باشد، البته این احتمال هم وجود دارد که اپل حاشیه‌های اطراف نمایشگر را کاهش دهد، اقدامی که احتمالاً برای مدل‌های پرو آیفون 15 هم شاهد آن باشیم.

آیفون

این اولین‌باری نیست که شاهد انتشار شایعات درباره افزایش اندازه نمایشگر آیفون‌های آینده هستیم. در گذشته یکی از منابع دنیای فناوری به نام «راس یانگ» هم این موضوع را مطرح کرده بود، بااین‌حال به گفته یانگ، با نمایشگرهای 6.2 و 6.8 اینچی روبه‌رو خواهیم شد.

گزارش امروز همچنین می‌گوید اپل در مدل‌های پرو آیفون 16 از دوربین پریسکوپی استفاده می‌کند؛ قابلیتی که امسال تنها در آیفون 15 پرو مکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوربین پریسکوپی زوم اپتیکال 5 تا 6 برابری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که پیشرفت قابل‌توجهی نسبت به زوم اپتیکال 3 برابری آیفون 14 پرو مکس محسوب می‌شود.

با توجه به فاصله طولانی تا معرفی سری آیفون 16 داریم، باید منتظر انتشار گزارش‌ها و شایعات جدید درباره آن‌ها باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی