ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
مالی و سرمایه گذاری

توییتر شرکت مایکروسافت را به استفاده غیرقانونی از داده‌های خود متهم کرد

وکیل ایلان ماسک ادعا کرده که مایکروسافت بدون پرداخت نرخ تحقیقی، از APIهای توییتر در برخی محصولات خود مانند ایکس باکس استفاده کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

«الکس اسپیرو»، وکیل شخصی ایلان ماسک، با ارسال نامه‌ای از طریق توییتر به «ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت، این شرکت را به نقض قوانین توسعه‌دهنده توییتر متهم کرد.

براساس گزارش نیویورک تایمز، اسپیرو در این نامه ادعا می‌کند که مایکروسافت ممکن است «چند بند» از قرارداد توسعه‌دهندگان توییتر را «برای مدتی طولانی» نقض کرده باشد. وکیل ایلان ماسک در این نامه ادعا می‌کند که مایکروسافت بدون پرداخت هزینه اعلام‌شده، تا ماه گذشته در برخی محصولات خود مانند ایکس‌باکس، بینگ و پلتفرم تبلیغاتی‌اش از APIهای توییتر استفاده می‌کرده است.

نامه وکیل ایلان ماسک

توییتر

در متن این نامه آمده است:

«تا ماه گذشته، زمانی که مایکروسافت حتی از پرداخت نرخ تحقیقی برای دسترسی مداوم به APها و محتوای توییتر خودداری کرد، این شرکت هشت برنامه Twitter API را به‌طور جداگانه برای محصولاتی که نام آن‌ها در ادامه ذکر شده، اجرا کرده است که به‌نظر می‌رسد برای حداقل پنج محصول و خدمات مایکروسافت داده‌ها و عملکردی را ارائه می‌کرده است.»

«فرانک شاو»، سخنگوی مایکروسافت نیز بیانیه زیر را به The Verge به اشتراک گذاشت:

«امروز ما از یک شرکت حقوقی که نماینده توییتر بود، سؤالاتی را در مورد استفاده قبلی خود از API رایگان این شرکت شنیدیم. ما این سؤالات را بررسی خواهیم کرد و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم. مشتاقانه منتظر ادامه همکاری طولانی‌مدت خود با این شرکت هستیم.»

غول نرم‌افزاری همچنین به نیویورک‌تایمز گفت که درحال‌حاضر برای استفاده از این داده‌ها به توییتر هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.

مدیرعامل توییتر

اسپیرو در نامه خود به هیچ‌گونه اقدام قانونی اشاره نکرده است. بااین‌حال، ماه گذشته، ماسک تهدید کرده بود که از مایکروسافت شکایت می‌کند؛ زیرا این شرکت «به‌طور غیرقانونی از داده‌های توییتر برای آموزش استفاده کرده است» که احتمالاً به داده‌هایی اشاره دارد که برای آموزش مدل‌های زبان بزرگ مورد استفاده در چت‌بات بینگ و ChatGPT استفاده شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی