ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ریماک نورا
اخبار خودرو

ریماک نورا تاریخ‌ساز شد؛ شکستن هم‌زمان 23 رکورد جهانی با 1914 اسب‌بخار قدرت

شرکت ریماک که مقر آن در کرواسی قرار دارد، یکی از خودروسازان نوپا و البته مشهور است که به تولید ابرخودروهای الکتریکی اشتغال دارد.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۸:۰۰

شرکت ریماک که مقر آن در کرواسی قرار دارد، یکی از خودروسازان نوپا و البته مشهور است که به تولید ابرخودروهای الکتریکی اشتغال دارد. محصول جدید و هیجان‌انگیز این خودروساز، ریماک نورا است. ریماک نورا در طول یک روز موفق شد تا 23 رکورد مربوط به ابر خودروها را جابه‌جا کند. ازجمله رکوردهای شکسته‌شده توسط این خودرو، مدت‌زمان رسیدن به سرعت چهارصد کیلومتر از حالت سکون و بازگشت به سرعت صفر در کمتر از 30 ثانیه است. البته ریماک Nevera همچنان نمی‌تواند در‌زمینه حداکثر سرعت با ابرخودروی درون‌سوز اس‌اس‌سی تواتارا رقابت کند.

ریماک نورا خود را به‌عنوان ابرخودروی بدون رقیب در بازار اتومبیل‌های الکتریکی ثابت کرده است. موتورهای الکتریکی این خودرو درمجموع 1914 اسب‌بخار قدرت و 3600 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند که رقم خارق‌العاده‌ای به‌حساب می‌آید. ریماک Nevera با ثبت رکورد سرعت 407 کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین خودروی برقی جهان است. مدتی بعد پینین فارینا باتیستا موفق شد رکورد شتاب نورا را بشکند – البته این کار با استفاده از پیشرانه شرکت ریماک انجام شد.

اکنون ریماک نورا بار دیگر به میدان ثبت رکورد بازگشته است تا عناوین خود را پس بگیرد. این خودرو در یک پیست آزمایشی مشهور فولکس واگن حاضر شد و 23 رکورد به نام خود ثبت کرد. این خودرو در طول مراحل ثبت رکورد به تایرهای میشلن Cup 2 R مجهز بود. تمامی این رکوردها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

چالش ریماک نورا در پیست

ریماک نورا در مسیرهای صاف و مستقیم عملکرد خوبی دارد، اما به‌نظر می‌رسد در پیست واقعی عملکرد آن به اندازه مسیر مستقیم خوب نخواهد بود. همین حدس توضیح می‌دهد که چرا ریماک تاکنون ابرخودروی خود را به پیست معروف نوربرگرینگ یا همان جهنم سبز مشهور نبرده است.

وزن نورا حدود 2.3 تن است که اکثر این وزن به پکیج باتری‌های 120 کیلوواتی خودرو مربوط می‌شود. این وزن زیاد هر خودرویی را در پیست به چالش خواهد کشید. درحال‌حاضر رکورد طی‌کردن پیست نوربرگرینگ در اختیار مرسدس بنز AMG One‌ با زمان 6:35.18 است. البته ریماک نورا بایستی زمان پورشه تایکان را بشکند که در 7:33.35 موفق شد تمام این مسیر را طی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی