ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آسیاتک شهر سمنان را به اینترنت فوق سریع فیبر نوری مجهز می‌کند

پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) با همت و سرمایه‌گذاری شرکت آسیاتک در مرکز این استان آغاز شد.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، پروژه حفاری توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) شهر سمنان پنج شنبه، ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ با حضور مدیران شرکت انتقال داده‌های آسیاتک، «محمدرضا هاشمی»، استاندار سمنان، «سید یاسر حسن‌پور»، مدیرکل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان، «محمد بهرامی»، فرماندار سمنان و «حسین موسوی»، شهردار سمنان در میدان امام رضا (ع) این شهر آغاز شد.

اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) در شهر سمنان مستلزم ۱۱۰ کیلومتر حفاری در این شهر است و امکان دسترسی ۵۰ هزار خانوار و صدها کسب‌وکار به ‌اینترنت فوق سریع فیبر نوری (FTTX) آسیاتک را از تابستان سال آینده فراهم می‌کند. بنابر اعلام اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان «با اجرای شبکه فیبر نوری، مردم این شهر از اینترنت باکیفیت، امن و ده‌ها برابر سرعت فعلی و صدها مگابیت بر ثانیه بهره‌مند می‌شوند.» از دیگر مزایای آن بهره‌برداری فعالان اقتصادی، کسب‌وکارها  و توسعه اقتصاد دیجیتال در سمنان است.

 اتصال چهار شهر استان سمنان به فیبر نوری آسیاتک

سمنان بعد از گرمسار، مهدی شهر و دامغان، چهارمین شهر از این استان است که آسیاتک پروژه توسعه شبکه فیبر نوری (FTTX) در آن را بر عهده دارد. آسیاتک هم‌زمان، پروژه توسعه فیبر نوری و تسهیل دسترسی خانوارها و کسب‌وکارها به اینترنت فوق سریع مبتنی بر FTTX را در هشت استان مازندران، کرمانشاه، زنجان، لرستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و تهران در دست اجرا دارد. به گفته «محمدعلی یوسفی‌زاده»، مدیرعامل آسیاتک، «اولین عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری آسیاتک در مهرماه سال ۱۴۰۱ در شهر چالوس استان مازندان شروع شد. با اینکه تعهد ما طبق پروانه صادر شده حدود یک میلیون و پانصد هزار خانوار است اما برآورد ما این است که می‌توانیم تا پایان سال ۱۴۰۴ امکان دسترسی به فیبر نوری را برای چهار میلیون خانوار فراهم کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی