ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پهپاد باری
علمی

این پهپاد می‌تواند 45 کیلوگرم بار را با حداکثر سرعت 240 کیلومتر بر ساعت تا 1000 کیلومتر حمل کند

این پهپاد شرکت MightyFly که درحال سپری‌کردن آزمایش‌های مختلف است، می‌خواهد درنهایت مأموریت‌های 1000 کیلومتری انجام دهد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۰

پهپادها روزبه‌روز پیشرفته‌تر می‌شوند و حالا از پهپادی رونمایی شده است که می‌تواند تا 1000 کیلومتر پرواز کند. نسل دوم پهپاد باری شرکت MightyFly با نام Cento، می‌تواند 45 کیلوگرم بار را هم با خودش حمل کند.

این این پهپاد که بدنه فیبر کربنی دارد، با 45 کیلوگرم بار وزنش به 161 کیلوگرم می‌رسد. این پهپاد طراحی ساده‌ای دارد و از طریق 8 پروانه در اطراف خود پرواز می‌کند.

پهپادی با امکان پرواز با سرعت 240 کیلومتر بر ساعت

این پهپاد می‌تواند به حداکثر سرعت 240 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که قابل‌توجه است. در کنار این سرعت بالا، Cento می‌تواند از طریق موتور هیبریدی خود، تا 1000 کیلومتر پرواز کند. تمام موتورهای این پهپاد الکتریکی هستند، بااین‌حال از یک موتور احتراقی هم در این پهپاد استفاده شده است تا سوخت هیدروکربن را برای باتری‌ها بسوزاند.

به گفته MightyFly، این پهپاد با اندازه کلی 4 در 5 متر، کوچک‌تر از دو خودروی کامپکت محسوب می‌شود؛ بنابراین به فضای کمی برای نشستن و برخاستن نیاز دارد.

پهپاد Cento از ماه دسامبر مراحل آزمایش خود را پشت سر می‌گذارد و از اداره هوانوردی فدرال (FAA) هم مجوز مخصوصی برای آزمایش‌ها دریافت کرده است، بااین‌حال در‌حال‌حاضر امکان حمل بار برای عملیات‌های تجاری را ندارد.

پهپاد

شرکت MightyFly امیدوار است به‌زودی بتواند یک مأموریت 1000 کیلومتری با 45 کیلوگرم بار را به نمایش بگذارد. MightyFly می‌خواهد با همکاری شرکت‌های دیگر چنین مأموریت‌هایی را انجام دهد، اما فعلاً تاریخ دقیقی برای شروع مأموریت‌های تجاری اعلام نشده است و احتمالاً در سال جاری میلادی چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

پیش از اینکه این پهپاد بتواند مأموریت‌های تجاری را انجام دهد، باید تست‌های زیادی را پشت سر بگذارد و البته مجوزهای لازم را کسب کند. شرکت MightyFly در کنار این پهپاد، روی پهپاد باری دیگری هم کار می‌کند که می‌تواند تا 227 کیلوگرم بار حمل کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی