ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل آیفون 14 پرو
تکنولوژی

دبیر انجمن واردکنندگان درباره آیفون 14 و 15: رجیستری برخی مدل‌های آیفون همچنان ممنوع است

در آستانه معرفی خانواده جدید گوشی‌های اپل، پرتکرارترین سؤال علاقمندان به تکنولوژی این است، آیا آیفون 15 رجیستر خواهد شد؟

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۷:۴۵

تا ساعاتی دیگر خانواده جدید آیفون معرفی خواهند شد، اما به نظر می‌رسد دیگر مدل‌های جدید گوشی‌های اپل در ایران رجیستر نخواهند شد. این موضوع را دبیر انجمن واردکنندگان موبایل مطرح کرده است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از تسنیم، «مهدی عبقری» با اشاره به آخرین وضعیت واردات برخی مدل‌های آیفون از جلمه سری‌های 14 و 15 گفت: «به دلیل شرایط تحریمی، کمبود ارز و ارزبر بودن آیفون‌ واردات و رجیستری برخی مدل‌های آیفون همچنان ممنوع است.»

او اعتقاد دارد تصمیم ایران در ممنوعیت واردات آیفون می‌تواند به نوعی عملکرد متقابل در جهت تحریم فرش و پسته ایران توسط آمریکا نیز باشد.

عبقری با اشاره به اینکه، واردات تجاری و مسافری آیفون‌های 13 و ماقبل همچنان پا برجاست، گفت: «واردات این دسته نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشم گیری داشته و واردات تجاری از طریق رویه واردات از محل صادرات خود، عمدتاً توسط افرادی که در حوزه صادرات فعالیت دارند انجام می‌شود.»

به گفته وی در سال گذشته و بعد از ممنوعیت رجیستری آیفون 14 برخی با روش‌هایی مثل استفاده از دانگل اینترنت این گوشی‌ها را فعال و در حال استفاده از آن هستند:

«یکی از دغدغه‌های انجمن این بود که ادامه این روند باعث شود طرح موفق رجیستری به حاشیه و بیراهه رود. اما طبق اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، استفاده از روش‌های مختلف برای دور زدن ممنوعیت رجیستری آیفون 14 قابل شناسایی است.»

گفتنی است امشب سه شنبه ۲۱ شهریورماه ساعت ۲۰ به وقت ایران، اپل از سری جدید آیفون ۱۵ رونمایی کند. در ایران اما هنوز استفاده قانونی و رجیستری آیفون ۱۴ ممنوع بوده و و آیفون ۱۳ آخرین مدلی بود که قانونی و بدون حواشی عجیب در اختیار مردم قرار گرفت.

شما می‌توانید مراسم رونمایی از خانواده جدید گوشی‌های آیفون را از دیجیاتو دنبال کنید. همچنین می‌توانید از آخرین اطلاعات منتشر شده درباره آیفون 15 اطلاع یابید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی