ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

AI
هوش مصنوعی

گارتنر: ۸۰ درصد شرکت‌ها تا سال ۲۰۲۶ از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند

طی سه سال آينده، تعداد کسب‌وکارهایی که مدل‌های هوش مصنوعی مولد را توسعه می‌دهند یا از آن استفاده می‌کنند، ۱۶ برابر خواهد شد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

گزارش جدید گارتنر نشان می‌دهد هوش مصنوعی مولد طی سه سال آینده روند روبه‌رشد سریعی خواهد داشت. تا جایی که این مؤسسه تحقیقاتی پیش‌بینی می‌کند ۸۰ درصد شرکت‌ها تا سال ۲۰۲۶ از برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط خودشان یا سایر شرکت‌ها توسعه یافته است، استفاده خواهند کرد.

تقریباً طی یک سال گذشته، هوش مصنوعی ChatGPT روند رو‌به‌رشدی را تجربه می‌کند. هر روز شرکت‌ها و مؤسسات بیشتری از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی بهره می‌گیرند و حالا پیش‌بینی گارتنر حاکی از آن است که این روند صعودی ادامه خواهد داشت.

این بدان معنا است که طی سه سال آینده، تعداد کسب‌وکارهایی که مدل‌های هوش مصنوعی مولد را توسعه می‌دهند یا از آن استفاده می‌کنند، ۱۶ برابر خواهد شد. طبق داده‌های گارتنر، کمتر از ۵ درصد شرکت‌ها در سال ۲۰۲۳ چنین کاری را انجام داده‌اند ولی این روند روبه‌رشد ادامه دارد.

طی سه سال آینده، کسب‌وکارهای بیشتری از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد

معاون تحلیلگر برجسته گارتنر می‌گوید: «هوش مصنوعی مولد به اولویت اصلی بسیاری از مدیران ارشد تبدیل شده است. همین رویکرد باعث نوآوری‌های فوق‌العاده ای در ابزارهای جدید و فراتر از مدل‌های پایه شده است.»

گارتنر پیش‌بینی می‌کند که طی ده سال آینده به‌واسطه برخی نوآوری‌هایی که هوش مصنوعی به‌همراه می‌آورد، سازمان‌ها تأثیرات گسترده‌ای از شرایط جدید می‌گیرند.

سازمان‌ها می‌توانند از هوش مصنوعی برای تسهیل کارها در داخل سازمان و بیرون شرکت استفاده کنند و خدمات بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند. شرکت‌ها و سازمان‌ها براساس نیاز خود می‌توانند به شکل‌های مختلفی از هوش مصنوعی استفاده کنند. هوش مصنوعی باید بتواند کارها را تسهیل کرده و بازدهی شرکت را بالا ببرد.

گارتنر پیش‌بینی می‌کند که رهبران فناوری مدل‌های هوش مصنوعی مولد با دقت بالاتر و عملکرد بهتری را طی سه سال آینده توسعه می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود شرکت‌های بیشتری از هوش مصنوعی استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی