ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تبدیل متن به پس‌زمینه
هوش مصنوعی

ادوبی Substance 3D حالا می‌تواند با هوش مصنوعی، دستور متنی را به پس‌زمینه و بافت تبدیل کند

هوش مصنوعی فایرفلای ادوبی اکنون به کمک طراحان مدل‌های سه‌بعدی آمده است تا راحت‌تر بکار خود بپردازند.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

درحالی‌که بسیاری از توسعه‌دهندگان روی تبدیل متن به تصویر و مدل‌های سه‌بعدی تمرکز کرده‌اند، ادوبی به سراغ تبدیل متن به پس‌زمینه و بافت یا تکسچر رفته است. این قابلیت‌ها به‌تازگی در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی معرفی شده‌اند و در آینده از طریق هوش مصنوعی فایرفلای در محیط سه‌بعدی ارائه خوانهد شد.

تبدیل متن به پس‌زمینه در Substance 3D

نرم‌افزار Substance 3D به طراحان امکان ایجاد مدل‌های سه‌بعدی دلخواه را می‌دهد. ترکیب این برنامه با هوش مصنوعی فایرفلای ادوبی، در کنار آسان‌ترکردن طراحی، می‌تواند خلاقیت بیشتر هنرمندان دیجیتال را به همراه داشته باشد و دست آنها را برای خلق طرح‌های جذاب‌تر باز بگذارد. اکنون ادوبی پا را فراتر از قبل گذاشته و دو ویژگی جدید تبدیل متن به پس‌زمینه و تکسچر را نیز برای این نرم‌افزار معرفی کرده است.

قابلیت تبدیل متن به تکسچر از طریق Substance 3D Sampler در دسترس قرار خواهد داشت که به گفته ادوبی، می‌تواند بافت‌های بسیار واقع‌گرایانه ایجاد کند. طراحان تنها باید جزئیات متنی مورد نظر خود را وارد کنند تا تکسچرهایی مثل پارچه به شکل خودکار به مدل‌های سه‌بعدی اضافه شوند. چنین قابلیتی می‌تواند صرفه‌جویی بسیاری در زمان به همراه داشته باشد و طراحان دیگر نیازی به سپری‌کردن زمان برای یافتن تکسچر مناسب برای مدل‌های سه‌بعدی خود نخواهند داشت.

ویژگی دوم که تحت عنوان «پس‌زمینه مولد» ارائه شده است، ابزاری برای تبدیل متن به پس‌زمینه محسوب می‌شود و از طریق Substance 3D Stager قابل استفاده خواهد بود. طراحان با استفاده از قابلیت مذکور می‌توانند با دستور متنی، پس‌زمینه دلخواه خود را به مدل‌های سه‌بعدی اضافه کنند. شایان ذکر است که امکانات گفته‌شده از فناوری دوبعدی استفاده می‌کنند؛ قابلیتی که شاهد حضور آن در سایر برنامه‌های ادوبی مثل فتوشاپ نیز بوده‌ایم. درواقع هوش مصنوعی فایرفلای امکان ایجاد تصاویر سه‌بعدی را ندارد؛ بلکه نرم‌افزار Substance 3D قادر است خروجی دوبعدی را از هوش مصنوعی تحویل بگیرد و آن را مشابه تصویر سه‌بعدی جلوه دهد.

کاربران برای امتحان‌کردن قابلیت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی ادوبی، می‌توانند به سراغ نسخه بتای نرم‌افزار Substance 3D بروند. مانند رویه معمول ادوبی، این امکانات در نسخه بتا به شکل رایگان در دسترس قرار خواهند داشت؛ اما احتمالاً بعد از خروج از این فاز، نیازمند خرید از طریق حق اشتراک خواهند بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی