ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم road house
هوش مصنوعی

آمازون به استفاده از هوش مصنوعی در صدای بازیگران فیلم Road House متهم شد

فیلم‌نامه نویس نسخه اصلی این فیلم آمازون و استدیو MGM را به استفاده از هوش مصنوعی متهم کرده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

فیلمنامه‌نویس نسخه سال 1989 فیلم اکشن Road House از استودیو MGM و مالک آن یعنی آمازون شکایت کرده و آن‌ها را به نقض کپی‌رایت در نسخه بازسازی این فیلم متهم کرده است. در این شکایت ادعا شده که آمازون برای شبیه‌سازی صدای بازیگران به منظور تکمیل بازسازی Road House در طول اعتصابات سال 2023 هالیوود که عمدتاً تولید فیلم را تعطیل کرد، به هوش مصنوعی متوسل شده است.

براساس گزارش ورج، «آر. لنس هیل»، فیلمنامه‌نویس آمریکایی، در نوامبر 2021 دادخواستی را به اداره کپی‎‌رایت ایالات متحده برای بازپس‌گیری حقوق فیلمنامه -که هم نسخه اصلی Road House و هم نسخه آمازون براساس آن ساخته شده - ارائه کرد. در آن زمان، آمازون به دلیل تصاحب کتابخانه فیلم MGM، حقوق Road House را در اختیار داشت، اما این مالکیت قرار بود در نوامبر 2023 (آبان 1403) منقضی شود.

استفاده از هوش مصنوعی در صدای بازیگران فیلم Road House

هیل ادعا می‌کند که آمازون کپی‌رایت او را نادیده گرفته و در تولید نسخه بازسازی‌شده نیز عجله کرده است؛ حتی این شرکت از هوش مصنوعی مولد استفاده کرده تا روند تولید فیلم در طی جریان اعتصابات عقب نیفتد. او می‌خواهد با این شکایت از اکران این فیلم جلوگیری کند. نسخه بازسازی‌شده Road House قرار است در 21 مارس (2 فروردین) در شبکه Prime Video آمازون پخش شود.

آمازون و MGM قاطعانه استفاده از هوش مصنوعی برای جایگزینی یا بازسازی صدای بازیگران را رد کرده‌اند. سخنگوی MGM گفته است که این استدیو صراحتاً به سازندگان فیلم دستور داده است که از هوش مصنوعی در این فیلم استفاده نکنند. آمازون همچنین گفت که ادعاهای متعدد در این دادخواست کاملاً نادرست هستند و این شرکت معتقد است کپی‌رایت Road House منقضی نشده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی