ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیر عامل آمازون و هوش مصنوعی مولد
هوش مصنوعی

مدیرعامل آمازون: هوش مصنوعی مولد می‌تواند بزرگ‌ترین تحول فناوری از زمان ظهور اینترنت باشد

مدیرعامل آمازون می‌گوید که هوش مصنوعی مولد می‌تواند بزرگ‌ترین پیشرفتی باشد که در این سال‌ها شاهد آن بوده‌ایم.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

«اندی جاسی»، مدیرعامل آمازون، به لیست روبه‌رشد مدیرهایی پیوست که شدیداً معتقدند هوش مصنوعی می‌تواند کل صنعت را تغییر دهد. او می‌گوید هوش مصنوعی مولد می‌تواند بزرگ‌ترین پیشرفتی باشد که در این سال‌ها – پس از ظهور اینترنت و فضای ابری – شاهد آن بوده‌ایم.

مدیرعامل آمازون در نامه سالانه خود به سهامداران این شرکت گفت که هوش مصنوعی برای تجارت آمازون حیاتی است و ارزش این فناوری در سال‌های آینده نیز افزایش خواهد یافت. او در این نامه اذعان کرد:

«هوش مصنوعی مولد ممکن است بزرگ‌ترین تحول فناوری از زمان ظهور فضای ابری (که خود هنوز در مراحل اولیه است) و شاید از زمان ظهور اینترنت باشد. برخلاف رویه تجهیز انبوه زیرساخت‌ها به فضای ابری و مهاجرت به این سرویس‌‌ها، انقلاب هوش مصنوعی مولد از همان ابتدا بر پایه فضای ابری ساخته می‌شود.»

صحبت‌های اندی جاسی درحالی منتشر می‌شود که آمازون رقم خیره‌کننده 575 میلیارد دلار (حدوداً 12 درصد) رشد درآمد سالانه را گزارش داده است.

تمرکز بیشتر آمازون بر هوش مصنوعی مولد

نامه اندی جاسی عمدتاً روی نحوه استفاده آمازون از هوش مصنوعی برای رشد کسب‌وکار خود متمرکز بود. جاسی گفت آمازون درحال توسعه هوش مصنوعی مولد در بیشتر اپلیکیشن‌ها و محصولات خود است؛ برای مثال الکسا، دستیار مجازی این شرکت، با گذشت زمان به هوش مصنوعی پیشرفته مجهز می‌شود تا هوشمندتر شود. همچنین دستیار خرید جدید مبتنی بر هوش مصنوعی آمازون با نام Rufus نقش مهمی در پیشبرد تجارت آمازون ایفا خواهد کرد.

به‌طور کلی، مدیرعامل آمازون به هوش مصنوعی خوش‌بین است و باور دارد که آمازون با استفاده از این فناوری می‌تواند هزینه‌های خود را کاهش دهد و تجربه کاربران را بهتر و سریع‌تر کند.

مقایسه هوش مصنوعی با فضای ابری و یا با اینترنت، نشان می‌دهد که آمازون و اندی جاسی هوش مصنوعی را نه به‌عنوان یک پیشرفت تکاملی در فناوری‌های موجود، بلکه آن را یک نقطه انقلابی تلقی می‌کنند که پارادایم‌ جدیدی می‌سازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی