ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
هوش مصنوعی

آمازون ظاهراً هوش مصنوعی Olympus را برای مقابله با ChatGPT و بارد توسعه می‌دهد

این مدل هوش مصنوعی روی دو تریلیون پارامتر آموزش داده خواهد شد که این میزان دو‌برابر GPT-4 است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ آبان ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

آمازون درحال ساخت یک مدل هوش مصنوعی جدید با اسم رمز Olympus است که می‌تواند از رقبای ساخته‌شده توسط OpenAI و گوگل، یعنی ChatGPT و Bard پیشی بگیرد.

براساس گزارش اینسایدر، غول حوزه تجارت الکترونیک قصد دارد مدل زبانی بزرگ جدیدی را توسعه دهد و از آن در فروشگاه آنلاین خود و دستیار هوشمند الکسا کمک بگیرد. آمازون که در ماه سپتامبر 4 میلیارد دلار در استارتاپ هوش مصنوعی Anthropic سرمایه‌گذاری کرده بود، می‌تواند این مدل را در ماه دسامبر معرفی کند.

ویژگی هوش مصنوعی آمازون

غول تجارت الکترونیک درحال‌حاضر تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی دارد و به‌دنبال ساخت محصولاتی است که می‌توانند با مدل‌های دیگری ازجمله ChatGPT و Bard رقابت کنند. «اندی جاسی»، مدیرعامل آمازون، به‌طور مستقیم این برنامه‌ها را نظارت می‌کند.

براساس گزارش رویترز درباره Olympus، این مدل هوش مصنوعی روی دو تریلیون پارامتر آموزش داده خواهد شد (برای مقایسه، این میزان در GPT-4 یک تریلیون پارامتر است). البته به گفته کارشناسان، مدل‌های بزرگ‌تر لزوماً توانایی بیشتری نسبت به مدل‌های با پارامتر کمتر ندارند.

آمازون در چند وقت گذشته در تلاش بوده است تا شکاف بین شرکت‌های حوزه هوش مصنوعی را کاهش دهد. برای رسیدن به هدف خود، این شرکت درحال توسعه یک «دستیار خرید مکالمه‌محور» با نام Project Nile برای فروشگاه آنلاین خود است و اسپیکرهای هوشمند الکسا دیگر حوزه‌ای هستند که به هوش مصنوعی مولد مجهز خواهند شد.

الکسا با کمک قابلیت‌های جدید هوش مصنوعی خود که براساس یک مدل زبان بزرگ سفارشی ساخته شده‌اند، می‌تواند با کاربران مکالمه داشته باشد، پیام بنویسد و به سؤالات پیچیده آن‌ها پاسخ دهد. این قابلیت‌ها فعلاً در دسترس کاربران منتخب آمازون قرار گرفته‌اند و غول حوزه خرید آنلاین ادعا کرده که ممکن است در آینده به‌صورت اشتراکی ارائه شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی