ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل iOS 18
هوش مصنوعی

اپل احتمالاً قابلیت‌های هوش مصنوعی iOS 18 را با برچسب «بتا» یا «پیش‌نمایش» عرضه می‌کند

اپل ظاهراً هنوز از کیفیت یا اعتمادپذیری قابلیت‌های هوش مصنوعی خود اطمینان ندارد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۱۵

بلومبرگ در گزارش جدیدی مدعی شده است که اپل در iOS 18 و دیگر سیستم‌عامل‌های آتی خود از قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد استفاده خواهد کرد، اما احتمالاً این قابلیت‌ها را با برچسب «بتا» یا «پیش‌نمایش» عرضه می‌کند تا به نقایص احتمالی آن‌ها اشاره داشته باشد.

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ امروز در یادداشت جدیدی اعلام کرد که اپل در iOS 18 قابلیت‌های موردانتظار هوش مصنوعی خود را با برچسب‌های بتا یا پیش‌نمایش ارائه می‌کند. این برچسب‌ها احتمالاً نشانه دیگری مبنی بر عقب‌ماندگی اپل از رقابت در حوزه هوش مصنوعی هستند. قابلیت‌های مذکور احتمالاً به سطحی از اعتمادپذیری و کیفیت نرسیده‌اند که بدون برچسب بتا در اختیار کاربران قرار بگیرند.

شیوه پیاده‌سازی قابلیت‌های هوش مصنوعی در محصولات اپل

انتظار می‌رود که اپل در ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی از رویکردی چندشاخه استفاده کند؛ یعنی برخی درخواست‌ها به‌صورت آفلاین بر روی دستگاه پردازش خواهد شد و برخی به سرورهای ابری فرستاده می‌شود تا پاسخ از طریق اینترنت به کاربران برگردانده شود.

به‌نظر می‌رسد که هر درخواست با توجه به نیاز خود بر روی دستگاه بررسی می‌شود تا تصمیم‌گیری برای پردازش محلی یا ارسال به سرورهای اپل صورت بگیرد. پردازش محلی ممکن است تنها به دستگاه‌های جدیدتر این شرکت ازجمله آیپدهای 2024 محدود شود. همچنین گفته شده است که کوپرتینویی‌ها درحال آماده‌سازی یک مدل کوچک ویژه برای اجرای هوش مصنوعی در اپل واچ هستند.

قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید اپل احتمالاً شامل خلاصه‌سازی متون، نوتیفیکیشن‌ها، رونویسی ویس‌ها، ویرایش تصاویر و غیره خواهد بود. دستیار سیری نیز به احتمال زیاد تغییرات بزرگی خواهد داشت و شاید تا حدی عقب‌ماندگی خود را نسبت رقبا جبران کند.

با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی اپل در تاریخ 21 خرداد باقی نمانده است، باید منتظر بمانیم تا ببینیم این شرکت بالاخره چگونه از ویژگی‌های هوش مصنوعی محصولات خود پرده برمی‌دارد. سرمایه‌گذاران اپل به‌شدت منتظر معرفی این قابلیت‌ها هستند و رشد ارزش این شرکت را وابسته به موفقیت به این ویژگی‌ها می‌دانند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی