ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بایدو
هوش مصنوعی

بایدو رقیب هوش مصنوعی ChatGPT را برای عموم کاربران منتشر کرد

ارنی بات عملکردی مشابه ChatGPT دارد و می‌تواند به سؤالات شما پاسخ دهد یا برای مثال مقالات را خلاصه کند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

غول فناوری چین، بایدو به‌طور رسمی چت‌بات خود به نام «ارنی بات» (Ernie Bot) را پس دریافت تأییدیه از سوی دولت چین، برای کاربران منتشر کرد تا وارد رقابت با سایر شرکت‌های این حوزه ازجمله OpenAI و چت‌بات ChatGPT شود.

کاربران هم‌اکنون می‌توانند Ernie Bot را از طریق فروشگاه‌های اپ و همچنین وب‌سایت بایدو دانلود کنند. عملکرد ارنی مانند رقیب اصلی‌اش یعنی ChatGPT است. بنابراین می‌توانید از آن سؤالات بپرسید یا با دستورات مختلف، کارکردهای متنوعی را تحویل بگیرید. برای مثال ارنی می‌تواند برای شما متن بنویسد یا اینکه مقالات را خلاصه کند.

بیش از یک میلیون کاربر برای چت‌بات بایدو در کمتر از یک روز

چت‌بات بایدو ارنی

به گفته بایدو، ارنی بات برای عموم کاربران در سراسر جهان منتشر شده است، اما برای ورود به آن و استفاده از این چت‌بات، نیاز به شماره چینی دارید. بنابراین فعلاً کاربران زیادی قادر به استفاده از آن نیستند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که ارنی بات در گوگل پلی و اپ استور آمریکا موجود است، اما تنها به زبان چینی می‌توان از آن استفاده کرد.

به گفته سخنگویان بایدو، تعداد کاربران Ernie Bot در 19 ساعت پس از انتشار، به بیش از 1 میلیون نفر رسیده است. بایدو برای بهبود عملکرد چت‌بات خود، یک فروشگاه پلاگین هم راه‌اندازی کرده است تا بتوان با پلاگین‌های مختلف، به کارکردهای مختلف دست یافت.

بایدو در کنار این چت‌بات، می‌خواهد مجموعه‌ای از اپ‌های هوش مصنوعی هم منتشر کند تا کاربران به چهار قابلیت اصلی و کلیدی هوش مصنوعی مولد یعنی درک، تولید، استدلال و حافظه دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را تجربه کنند.

این کمپانی چینی هم‌زمان با انتشار اپ‌های جدید، به‌دنبال بازخوردهای کاربران برای بهبود عملکرد آن‌ها و البته مدل اصلی خود به نام ارنی است. بایدو می‌خواهد با استفاده از همین بازخوردها، عملکرد ارنی بات را خلاقه‌تر کند.

درنهایت باید دوباره به این موضوع اشاره کنیم که بایدو پس از دریافت تأییدیه از دولت چین، ارنی بات را برای عموم کاربران منتشر کرده است. ظاهراً سایر شرکت‌های چینی فعال در حوزه هوش مصنوعی هم موفق به دریافت تأییدیه از دولت پکن شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی