ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ChatGPT رایگان
هوش مصنوعی

OpenAI قابلیت‌های بیشتری به نسخه رایگان هوش مصنوعیChatGPT اضافه کرد

حالا کاربران نسخه رایگان هم می‌توانند هنگام تعامل با ChatGPT از دستورالعمل‌های سفارشی استفاده کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

OpenAI اعلام کرد که قصد دارد دستورالعمل‌های سفارشی که برای نحوه پاسخگویی ChatGPT کنترل بیشتری به کاربران ارائه می‌کند را در دسترس تمام افراد، از جمله آن‌هایی که از سطح رایگان این سرویس استفاده می‌کنند، قرار دهد.

این ویژگی اولین بار چند ماه قبل به‌عنوان نسخه بتا برای مشترکین ChatGPT Plus معرفی شد و به کاربران اجازه می‌دهد تا برای پاسخ‌های ChatGPT اولویت‌ها و الزامات مختلفی را ارائه کنند. علاوه بر این، در زمان کاربران صرفه‌جویی می‌کند، به این صورت که برای هر بار تعامل با چت‌بات دیگر مجبور نباشند دستورالعمل‌های قبلی را بازنویسی کنند.

استفاده از دستورالعمل‌های سفارشی در نسخه رایگان ChatGPT

با این حال، تا همین هفته، ویژگی دستورالعمل‌های سفارشی به‌طور محدود برای افرادی ارائه شده بود که اشتراک ChatGPT Plus با هزینه 20 دلار در ماه را خریداری کرده‌اند. اکنون کاربران رایگان نیز به آن دسترسی پیدا کرده‌اند و در نسخه‌های iOS و اندروید ChatGPT می‌توانند از آن استفاده کنند.

با وجود این ویژگی، می‌توانید از ChatGPT درخواست کنید که پاسخ‌هایش را در تعداد مشخصی از کاراکتر ارائه کند یا لحن آن کاملاً مطابق با نیاز شما باشد.

برای استفاده از دستورالعمل‌های سفارشی، ابتدا باید روی نام خود کلیک کرده و سپس گزینه Custom instructions را انتخاب کنید. نکته دیگر اینکه دستورالعمل‌های سفارشی اکنون حتی زمانی که گزینه تاریخچه چت غیرفعال است نیز عمل خواهد کرد.

OpenAI در زمان ارائه این ویژگی نمونه‌ای را ارائه کرد که در آن یک معلم از ChatGPT برای ایجاد طرح درسی خود استفاده می‌کند و با وجود این ویژگی، دیگر مجبور نیست تا به‌طور دائم تکرار کند که کلاس سوم را آموزش می‌دهد.

هفته گذشته نیز اعلام شد که ویژگی‌های جدیدی قرار است به ChatGPT اضافه شود. سؤالات پیشنهادی، پشتیبانی از آپلود چندین فایل به‌صورت هم‌زمان و میانبرهای جدید از جمله این ویژگی‌ها هستند. علاوه بر این، هرچند مدیرعامل OpenAI قبلاً گفته بود که این شرکت هنوز توسعه GPT-5 را شروع نکرده است، اما حالا گزارش‌ها نشان می‌دهند که آن‌ها برای ثبت نشان تجاری GPT-5 در آمریکا اقدام کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی