ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کوپایلوت
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی کوپایلوت حالا می‌تواند ویدیوها را خلاصه و بخش‌بندی کند

هوش مصنوعی مایکروسافت حالا قادر است اطلاعات ویدیوها را پردازش کند. با این قابلیت می‌توانید خلاصه متنی یک ویدیو را داشته باشید.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۵ آذر ۱۴۰۲ | ۲۱:۳۰

به نظر می‌آید هوش مصنوعی مولد کوپایلوت (بینگ چت سابق) در مرورگر اج توانایی پردازش اطلاعات ویدیویی را کسب کرده است. اکنون کوپایلوت می‌تواند خلاصه‌ای متنی از یک ویدیو را به شما ارائه دهد. این هوش مصنوعی همچنین می‌تواند بخش‌های کلیدی ویدیو را تقسیم کند تا بتوانید به راحتی محتواهای آن را تمیز دهید. هنوز این قابلیت برای همه کاربران منتشر نشده است و درحال‌حاضر عده محدودی تنها در نسخه دسکتاپ می‌توانند از آن استفاده کنند.

براساس گزارشی تازه، به نظر می‌آید هوش مصنوعی Copilot می‌تواند محتواهای ویدیوها را درک کند. این هوش مصنوعی ویدیوهای یوتوبی را، حتی اگر در هنگام آپلود بخش‌بندی نشده باشند، به قسمت‌های کلیدی تقسیم می‌کند تا مشاهده آن‌ها راحت‌تر شود. لازمه انجام چنین کاری، مطمئناً تجزیه‌وتحلیل کامل ویدیو است که به نظر می‌رسد هوش مصنوعی مایکروسافت از عهده چنین کاری برمی‌آید.

خلاصه‌کردن و بخش‌بندی ویدیوها با کوپایلوت

پیش از این، گوگل نیز قابلیت پردازش محتوای ویدیوها را به بارد اضافه کرده بود. گویا مایکروسافت نمی‌خواهد از رقیب خود عقب بماند و مشابه این قابلیت کاربردی را به Copilot آورده است.

قابلیت جدید کوپایلوت درحال‌حاضر برای عده محدودی از کاربران در دسترس قرار گرفته و به تدریج برای همه کاربران عرضه می‌شود. احتمال دارد قابلیت پردازش ویدیو در ابتدا فقط برای نسخه دسکتاپ در دسترس باشد، اما انتظار می‌رود که مایکروسافت به‌زودی این قابلیت را به نسخه موبایل نیز بیاورد و دامنه و تأثیر آن را بیشتر گسترش دهد.

قابلیت پردازش محتوای ویدیوها این پتانسیل را دارد که نحوه تعامل ما را با ویدیوهایی که می‌بینیم، تغییر دهد. با این قابلیت خواهید توانست پیش از تماشای ویدیوها، خلاصه‌‌ای از آن‌ها را ببینید و تنها آن بخش‌هایی را که برای شما جذاب است، تماشا کنید.

امروز همچنین مایکروسافت اعلام کرد که می‌خواهد تا چند هفته دیگر کوپایلوت را به مدل GPT-4 Turbo مجهز کند. این هوش مصنوعی با قابلیت جستجوی عمیق، به‌زودی خواهد توانست جستجوهای شما در موضوعات پیچیده را نیز بهینه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی