ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ادوارد اسنودن
هوش مصنوعی

ادوارد اسنودن: هرگز به OpenAI و محصولات آن ازجمله ChatGPT اعتماد نکنید

ادوارد اسنودن به پیوستن رئیس سابق آژانس امنیت ملی (NSA) به هیئت‌مدیره OpenAI واکنش نشان داده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۰

OpenAI به‌تازگی «پاول میکی ناکاسونه»، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا و رئیس سابق آژانس امنیت ملی (NSA) را عضو هیئت‌مدیره این شرکت کرده است. اکنون افشاگر و کارمند سابق NSA، «ادوارد اسنودن»، به این اتفاق واکنش نشان داده و می‌گوید هرگز به OpenAI یا محصولات آن (مثل ChatGPT) اعتماد نکنید.

پاول ناکاسونه عضو کمیته جدید امنیت هیئت‌مدیره OpenAI نیز خواهد بود و اکنون ادوارد اسنودن در ایکس می‌گوید: «فقط یک دلیل برای انتصاب مدیر [سابق] NSA در هیئت‌مدیره وجود دارد؛ این خیانتی عمدی و حساب‌شده به حقوق هر انسان روی زمین است.» اسنودن، افشاگر مشهور NSA، به کاربران هشدار می‌دهد به OpenAI و محصولاتش، مانند ChatGPT، اعتماد نکنند.

«پاول ناکاسونه»

هشدار ادوارد اسنودن درباره استفاده از محصولات OpenAI

اولین‌ باری نیست که ادوارد اسنودن از OpenAI انتقاد می‌کند. سال گذشته، در کنفرانس سالانه کریپتو Consensus، او از سازنده ChatGPT به‌دلیل شفاف‌ نبودن داده‌هایی که مدل‌هایش را بر پایه آن‌ها آموزش می‌دهد، انتقاد کرد. سال پیش گفته بود این شرکت از ارائه دسترسی عمومی به داده‌های آموزشی و مدل‌های خود اجتناب می‌کند، بااین‌حال در زمینه هوش مصنوعی پیشرو است و از این بابت امتیازاتی دارد.

همچنین اسنودن گفته بود امیدوار است OpenAI و سایر شرکت‌های فناوری به‌ نفع مردم (و نه از آن‌ها) جاسوسی کنند. بااین‌حال، به‌ نظر می‌رسد این افشاگر در آخرین پستش و پس از پیوستن پاول ناکاسونه به OpenAI، دیگر امیدی به این شرکت ندارد.

سازنده ChatGPT در بیانیه خودش گفته است ناکاسونه برای تقویت توانایی OpenAI برای پاسخ به تهدیدات امنیت سایبری تلاش می‌کند. گروه ایمنی جدید OpenAI جایگزین تیم ایمنی قبلی می‌شود که پس از استعفای چندین نفر از مدیران آن منحل شد.

به‌ دنبال تحولات این شرکت هوش مصنوعی در سال 2023، ناکاسونه یکی از چندین عضو جدیدی محسوب می‌شود که به هیئت‌مدیره این شرکت پیوسته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • nima_sadeghi
    nima_sadeghi | 4 هفته قبل

    تا همین جا هم جلوی چشممون ChatGPT داره به نهادهای اطلاعاتی نظامی کمک میکنه
    اون پشت مشتها چه غلطی میکنه دیگه خدا عالمه

مطالب پیشنهادی