ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی

ایلان ماسک اپل را بابت استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI تهدید کرد

ایلان ماسک گفت اگر مدل‌های OpenAI در سطح سیستم‌عامل در دستگاه‌های اپل پیاده‌سازی شوند، استفاده از آن‌ها را در شرکت‌های خود ممنوع می‌کند.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

به‌ دنبال معرفی Apple Intelligence و همکاری اپل با OpenAI برای استفاده از مدل‌های این شرکت در شب گذشته، «ایلان ماسک» اعلام کرد اگر این سیستم هوش مصنوعی در سطح سیستم‌عامل در دستگاه‌های اپل پیاده‌سازی شود، ورود آن‌ها را به شرکت‌های خود ممنوع خواهد کرد.

ایلان ماسک پس از پایان رویداد WWDC 2024 اپل، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «اگر اپل [مدل‌های] OpenAI را در سطح سیستم‌عامل به کار بگیرد، دستگاه‌های اپل در شرکت‌های من ممنوع خواهند شد. این اتفاق یک نقض امنیتی غیرقابل‌پذیرش است.»

ماسک همچنین توضیح داد در این‌ صورت بازدیدکنندگان شرکت‌های او نیز باید هنگام ورود دستگاه‌های اپلی خود را تحویل بدهند و این دستگاه‌ها در قفس‌های فارادی نگهداری خواهند شد. احتمالاً هدف ماسک از استفاده از قفس فارادی جلوگیری از ارتباط این دستگاه‌ها با سرورهای OpenAI یا اپل است.

انتقاد ایلان ماسک از اعتماد اپل به OpenAI

مدیرعامل تسلا، اسپیس ایکس و نورالینک در پست دیگری نوشت عجیب است که اپل نمی‌تواند هوش مصنوعی خودش را بسازد اما به‌نحوی می‌تواند مطمئن شود که OpenAI از امنیت و حریم خصوصی شما محافظت می‌کند. ماسک معتقد است: «اپل در واقع هیچ ایده‌ای ندارد که وقتی داده‌های شما را به OpenAI می‌دهد، چه اتفاقی می‌افتد.»

ایلان ماسک همچنین در پاسخ به پست «تیم کوک»، مدیرعامل اپل، که لینک معرفی Apple Intelligence را به اشتراک گذاشته بود، در ایکس نوشت: «نمی‌خواهمش. یا این جاسوس‌افزار چندش‌آور را متوقف کنید یا استفاده از تمام دستگاه‌های اپل در محل شرکت‌های من ممنوع خواهد شد.»

OpenAI در مطلبی در وب‌سایتش درباره همکاری با اپل توضیح داده است که حریم خصوصی کاربران هنگام دسترسی به ChatGPT از طریق سیری یا ابزارهای نگارش رعایت می‌شود؛ OpenAI درخواست‌های کاربر را ذخیره نخواهد کرد و آدرس IP نیز غیرقابل‌فهم می‌شود. این شرکت می‌گوید کاربران نیز می‌توانند اکانت ChatGPT خود را به این سیستم وصل کنند تا مشمول قوانین این چت‌بات شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی