ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
هوش مصنوعی

تغییر موضع ایلان ماسک: مزایای هوش مصنوعی از معایب آن بیشتر خواهد بود

البته ماسک به‌عنوان یک مثال برای اینکه هوش مصنوعی چگونه می‌تواند به تهدیدی برای بشریت تبدیل شود، به ربات «2001: A Space Odyssey» اشاره کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۰

به‌نظر می‌رسد «ایلان ماسک» که معمولاً نسبت به خطرات هوش مصنوعی هشدار داده است، حالا نظر خود را تغییر داده باشد و در مصاحبه جدیدی گفته که مزایای حاصل از پیشرفت این فناوری در نهایت، بیشتر از معایب آن خواهد بود.

براساس گزارش دیلی‌میل، ماسک روز گذشته برای اولین‌بار پس از پخش مصاحبه «دان لمن» در اجلاس هوش مصنوعی Abundance360 به‌صورت علنی صحبت کرد. میلیارد مالک تسلا و ایکس که قبلاً از هوش مصنوعی به‌عنوان «مخرب‌ترین نیروی تاریخ» یاد کرده بود، در کنفرانس خود گفت که همچنان «احتمال زیادی وجود دارد که هوش مصنوعی به بشریت پایان دهد»، اما پیش‌بینی‌های او کمتر از حد معمول تیره‌وتار بودند.

اظهارات ایلان ماسک درباره هوش مصنوعی

او در بخشی از سخنان خود گفت:

«فکر می‌کنم سناریوهای مثبت احتمالی آن بیشتر از سناریوهای منفی است.»

ماسک درحالی به آینده مثبت هوش مصنوعی اشاره کرده است که چت‌بات هوش مصنوعی Grok به‌تازگی متن‌باز شده است و کد منبع این برنامه هم‌اکنون در گیت‌هاب در دسترس است. او در ادامه گفت:

«زمانی که به ابرهوش‌مصنوعی دست پیدا کنید، پیش‌بینی اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد بسیار دشوار است. این اتفاق قطعا رخ خواهد داد و به سرعت اتفاق می‌افتد. بنابراین، فکر می‌کنم که ما واقعاً می‌خواهیم آن را به سمت مثبتی که امکان‌پذیر باشد، هدایت کنیم.»

مدیرعامل تسلا سپس به‌عنوان یک مثال برای اینکه هوش مصنوعی چگونه می‌تواند به تهدیدی برای بشریت تبدیل شود، به ربات HAL 9000 در فیلم (و رمان) «2001: A Space Odyssey» اشاره کرد.

جفری هینتون

علاوه‌بر ایلان ماسک، «جفری هینتون» 75 ساله، پیشگام بریتانیایی-کانادایی حوزه هوش مصنوعی که همچنین از او با عنوان «پدرخوانده‌ هوش مصنوعی» یاد می‌شود نیز در این اجلاس سخنرانی کرد. هینتون در ماه مه گذشته به‌دلیل ترس و پشیمانی در مورد هوش مصنوعی، از سمت خود در گوگل استعفا کرد.

«اریک اشمیت»، مدیرعامل سابق گوگل که سال گذشته گفته بود هوش مصنوعی برای بشریت یک «خطر ذاتی» به‌همراه دارد نیز در این نشست حضور داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۱ فروردین ۱۴۰۳

    قطعا مزایاش از معایبش بیشتره

مطالب پیشنهادی