ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی

ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید به نام xAI راه‌اندازی کرد

شرکت هوش مصنوعی جدید xAI توسط خود ایلان ماسک هدایت می‌شود و در آن افراد مطرح دنیای هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۲ تیر ۱۴۰۲ | ۰۹:۰۰

چند ماه پیش گزارشی از تأسیس شرکت هوش مصنوعی جدید ایلان ماسک منتشر شد و حالا ثروتمندترین فرد جهان به‌طور رسمی از راه‌اندازی این شرکت به نام xAI خبر داده است. این شرکت می‌خواهد واقعیت جهان را درک کند.

ایلان ماسک در توییتی که درباره راه‌اندازی این شرکت منتشر کرده، تنها به درک واقعیت اشاره کرده است. بااین‌حال در وب‌سایت رسمی این شرکت با آدرس https://x.ai، اطلاعات بیشتری درباره آن وجود دارد.

شرکت هوش مصنوعی جدید ایلان ماسک می‌خواهد ماهیت جهان را درک کند

طبق اطلاعات وب‌سایت رسمی xAI، هدف از تشکیل این شرکت، درک ماهیت واقعی جهان است. تیم حاضر در این شرکت توسط ایلان ماسک رهبری می‌شود و اعضای آن را افرادی تشکیل می‌دهند که در گذشته در شرکت‌های هوش مصنوعی مطرحی مانند گوگل ریسرچ، مایکروسافت ریسرچ، دیپ‌مایند و OpenAI فعالیت داشته‌اند.

تیم xAI فردا یک جلسه توییتر اسپیس را میزبانی خواهد کرد. در این رویداد کاربران می‌توانند با اعضای شرکت هوش مصنوعی جدید ایلان ماسک آشنا شوند و از آن‌ها سؤال بپرسند. درحال‌حاضر ساعت دقیقی برای برگزاری این جلسه اعلام نشده است.

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک

طبق وب‌سایت xAI، این شرکت متعلق به x Corp، کمپانی بزرگ ایلان ماسک، نیست، بااین‌حال همکاری نزدیکی با سایر شرکت‌های x Corp ازجمله توییتر و تسلا خواهد داشت.

برای اولین‌بار در فروردین‌ماه گزارشی درباره تأسیس X.AI منتشر شد. در آن زمان اطلاعات چندانی درباره این شرکت وجود نداشت، بااین‌حال گفته شده بود که ایلان ماسک به‌دنبال جذب سرمایه از سهام‌داران اسپیس ایکس و تسلا برای راه‌اندازی X.AI است.

ماسک پیش از راه‌اندازی شرکت هوش مصنوعی xAI، در این حوزه فعالیت داشته است. ماسک یکی از بنیان‌گذاران شرکت OpenAI محسوب می‌شود که البته سال 2018 به‌خاطر تسلا، از آن جدا شد. با محبوبیت ChatGPT، چت‌بات OpenAI، ماسک به‌طور علنی شروع به انتقاد از این شرکت کرد و حالا به نظر می‌رسد که xAI می‌خواهد به رقیبی برای OpenAI تبدیل شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی