ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی Genie گوگل
هوش مصنوعی

گوگل از Genie رونمایی کرد؛ هوش مصنوعی مولدی که تصاویر را به بازی تبدیل می‌کند [تماشا کنید]

هوش مصنوعی Genie با 200 هزار ساعت ویدیو از بازی‌های پلتفرمر دوبعدی آموزش داده شده است و می‌تواند تصاویر ساده را به گیم تبدیل کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۸ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۵

شرکت دیپ‌مایند گوگل با همکاری دانشگاه بریتیش کلمبیا، یک دموی زنده از هوش مصنوعی جدید Genie را به نمایش گذاشت. این مدل هوش مصنوعی مولد با صدها هزار ویدیوگیم آموزش دیده است و می‌تواند از طریق پرامپت‌، تصاویر ساده را به بازی‌های پلتفرمر دوبعدی تبدیل کند.

براساس پست «تیم راکتشل»، توسعه‌دهنده شرکت دیپ‌مایند، هوش مصنوعی Genie با مجموعه داده‌ای متشکل از 200 هزار ساعت ویدیو از بازی‌های پلتفرمر دوبعدی آموزش دیده است و تعداد پارامترهای آن را به 11 میلیارد می‌رسد. این هوش مصنوعی می‌تواند تنوع بی‌پایانی از جهان‌های دوبعدی قابل کنترل را با توجه به درخواست‌های کاربر ایجاد کند.

هوش مصنوعی Genie دیپ‌مایند گوگل

هوش مصنوعی Genie درواقع مخفف عبارت محیط‌های قابل‌تعامل مولد (Generative Interactive Environments) است و می‌تواند بازی‌های پلتفرمر دوبعدی را براساس درخواست‌های کاربر و تصاویر دریافتی تولید کند. برای مثال، با ارسال یک تصویر و ذکر نام یک بازی مثل سوپرماریو یا کنترا، Genie تصویر را تبدیل به یک بازی می‌کند.

به گفته‌ دیپ‌مایند، این هوش مصنوعی صرفاً به تصاویر محدود نیست و می‌تواند محتواهای دیگر را نیز قابل‌تعامل کند. داده‌هایی که Genie با آن‌ها آموزش دیده است، چنان گسترده بوده‌ که آن را قادر ساخته طیف متنوعی از حرکات، کنترل‌ها و کنش شخصیت‌ها را بیاموزد و این کار را به تصاویر ثابت تعمیم دهد. دیپ‌مایند ادعا می‌کند که این مدل می‌تواند هر تصویری را به یک دنیای دوبعدی قابل‌تعامل تبدیل کند.

گوگل هنوز تاریخ عرضه Genie را مشخص نکرده است؛ چرا که هنوز یک پروژه تحقیقاتی محسوب می‌شود و نمی‌دانیم که آیا هرگز به‌عنوان یک هوش مصنوعی در اختیار کاربران عادی گذاشته می‌شود یا خیر. بااین‌حال، این پروژه نوید می‌دهد که هر کاربر روزی بتواند یک ویدیوگیم اختصاصی برای خود بسازد.

در چند وقت اخیر، پیشرفت‌های هوش مصنوعی مولد چشمگیر بوده است؛ برای مثال، OpenAI نیز هوش مصنوعی Sora را اخیراً معرفی کرد که می‌تواند از طریق پرامپت‌های متنی، ویدیوهایی خارق‌العاده بسازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی