ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مبارزه گوگل با کلاهبرداران
هوش مصنوعی

شکایت گوگل از کلاهبردارانی که از شهرت بارد برای انتشار بدافزار استفاده می‌کنند

کلاهبرداران با استفاده از نام Bard و با وعده «دانلود آخرین نسخه بارد» بدافزارهای خود را منتشر می‌کنند. حالا گوگل علیه آن‌ها شکایت کرده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۳ آبان ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

گوگل علیه عاملانی که گفته می‌شود در ویتنام مستقر هستند، شکایتی را تنظیم کرده است. این کلاهبرداران کاربران را تشویق می‌کنند تا نسخه «منتشرنشده» بارد را دانلود کنند که درواقع بدافزار است. کلاهبرداران مخصوصاً از پست‌های تبلیغاتی فیسبوک استفاده می‌کردند تا کاربران را ترغیب به دانلود آخرین نسخه بارد کنند؛ اما این افراد درواقع درحال انتشار بدافزار خود بودند.

براساس گزارش منتشرشده در ورج، گوگل از کلاهبردارانی که سعی داشتند با تبلیغات هوش مصنوعی مولد مردم را فریب دهند، شکایت کرد. در شکایتی که امروز در کالیفرنیا تنظیم شد، این شرکت می‌گوید افرادی که گفته می‌شود در ویتنام مستقر هستند، صفحاتی در رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی و با تبلیغات کاربران را ترغیب می‌کردند تا سرویس هوش مصنوعی مولد Bard را «دانلود» کنند. این دانلود درواقع بدافزاری را به دستگاه‌های کاربران انتقال می‌داد.

کلاهبرداری با سوءاستفاده از نام و شهرت بارد

در دادخواست گوگل آمده است که متهمان سه نفر هستند و هویت آن‌ها نامشخص است. این افراد در پست‌های خود مدعی شده بودند که «آخرین نسخه» گوگل بارد را برای دانلود ارائه می‌کنند. این افراد به‌هیچ‌وجه ارتباطی با گوگل ندارند، اگرچه اینطور وانمود می‌کردند. آن‌ها از علائم تجاری گوگل مثل Google ،Google AI و Bard برای فریب کاربران ناآگاه و دانلود بدافزار در دستگاه‌هایشان استفاده کرده‌اند. در این دادخواست اشاره می‌شود که کلاهبرداران به‌طورخاص از پست‌های تبلیغاتی فیسبوک برای توزیع بدافزار بهره می‌بردند.

این دادخواست نشان می‌دهد که چگونه علاقه به یک فناوری نوظهور می‌تواند علیه افرادی که آگاهی کافی ندارند، استفاده شود. به‌عنوان مثال، کلاهبرداران در پست‌های خود اشاره می‌کردند که هوش مصنوعی بارد یک سرویس یا برنامه پولی است و کاربران باید آن را دانلود کنند، درحالی که این هوش مصنوعی به صورت رایگان از طریق bard.google.com دردسترس است.

گوگل در حال حاضر تمام تلاشش را می‌کند تا تمامی دامنه‌های اینترنتی که چنین تبلیغات منفی را رواج می‌دهند، حذف کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی