ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل
هوش مصنوعی

گوگل احتمالاً هوش مصنوعی را جایگزین بخشی از کارمندان خود می‌کند

در بخش فروش تبلیغات گوگل حدود 30 هزار نفر شاغل هستند که هوش مصنوعی بارد یا Gemini را می‌توان جایگزین 45 درصد از آن‌ها کرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

گوگل ظاهراً قصد دارد کارکنان بخش فروش خود را که شغل آن‌ها توسط ابزارهای هوش مصنوعی جدید این شرکت خودکار شده است، اخراج کند یا اینکه آن‌ها در منصب دیگری مشغول به کار شوند. در بخش فروش و تبلیغات گوگل بیش از 30 هزار نفر مشغول به کار هستند و گوگل به آن‌ها گفته است که در این بخش «سازماندهی مجددی» انجام خواهد داد.

براساس گزارش The Information، هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کارکنان درنهایت تحت تأثیر تصمیم گوگل قرار خواهند گرفت. در اوایل سال جاری میلادی، گوگل تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی را آغاز کرد. به‌عنوان بخشی از این ابتکار، گوگل در تلاش است تا از فناوری هوش مصنوعی برای ارائه محتواهای تبلیغاتی به‌طور خودکار در صفحات فرود یا لندینگ استفاده کند.

جایگزینی هوش مصنوعی با نیروی انسانی در گوگل

براساس گزارش‌ها، گوگل به کارمندان خود گفته است که کسب‌وکار تبلیغات را سازماندهی مجدد خواهد کرد. اگرچه این عبارت صریح نیست، اما می‌تواند به جایگزینی هوش مصنوعی به‌جای این کارکنان منتهی شود. حدود 45 درصد از 30 هزار کارمند بخش تبلیغات روی پروژه‌هایی کار می‌کنند که اکنون هوش مصنوعی می‌تواند آن‌ها را به‌سادگی انجام دهد. این بدان معناست که Bard یا Gemini می‌توانند تقریباً شغل نیمی از این افراد را تصاحب کنند.

درحالی‌که هوش مصنوعی از برخی جهات به‌اندازه یک انسان باهوش نیست، اما از جهات دیگر این توانایی را دارد که کارها را بسیار سریع‌تر از یک انسان انجام دهد؛ این همان چیزی است که ترس از بیکاری را در بسیاری از مردم ایجاد می‌کند.

البته گوگل تنها شرکتی نیست که به‌دنبال جایگزین‌کردن هوش مصنوعی با نیروی انسانی است؛ در اوایل سال جاری، «آرویند کریشنا»، مدیرعامل IBM نیز گفت که این شرکت موقعیت‌های شغلی را که می‌تواند توسط هوش مصنوعی انجام شود، تعلیق می‌کند و در آن موقعیت‌ها استخدام نخواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی