ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل و هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

مدیرعامل دیپ‌مایند: گوگل بیش از 100 میلیارد دلار برای هوش مصنوعی هزینه خواهد کرد

مدیرعامل دیپ‌مایند همچنین می‌گوید که شرکت آلفابت قدرت محاسباتی برتری نسبت به رقبای خود ازجمله مایکروسافت دارد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۷:۴۵

شرکت‌های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، OpenAI و متا سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی روی هوش مصنوعی انجام داده‌اند و رقابت سنگینی بین آن‌ها حاکم است. حالا «دمیس هاسابیس»، مدیرعامل دیپ‌مایند گفته است که گوگل قصد دارد بیش از 100 میلیارد دلار برای توسعه فناوری هوش مصنوعی هزینه کند.

براساس گزارش بلومبرگ، به‌گفته مدیرعامل دیپ‌مایند گوگل قرار است طی یک بازه زمانی نامشخص، 100 میلیارد دلار روی توسعه فناوری هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کند. او جزئیات بیشتری درباره این هزینه‌ها ارائه نکرد؛ اما می‌گوید که در طول زمان، گوگل بیشتر از این رقم نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد. او همچنین گفت که شرکت آلفابت قدرت محاسباتی برتری نسبت به رقبای خود ازجمله مایکروسافت دارد.

هزینه هنگفت گوگل برای توسعه هوش مصنوعی

دمیس هاسابیس در سال 2010 دیپ‌مایند را تأسیس کرد و سپس در سال 2014 گوگل این استارتاپ را خرید. او در صحبت‌های اخیر خود گفت که گوگل قدرت محاسباتی برتری نسبت به دیگر شرکت‌های رقیب دارد و این یکی از دلایلی است که باعث شد در سال 2014 با گوگل همکاری کند. او می‌گوید که برای رسیدن به AGI (هوش جامع مصنوعی) به محاسبات زیادی نیاز است که گوگل می‌تواند آن را فراهم کند.

مدیرعامل دیپ‌مایند می‌گوید که با محبوبیت هوش مصنوعی مولد بعد از معرفی عمومی ChatGPT، شرکت‌ها متوجه شدند که مردم آماده پذیرش سیستم‌های هوش مصنوعی هستند، حتی اگر امروزه این سیستم‌ها هم نقص داشته و مستعد خطا باشند.

پیش‌ازاین، هاسابیس در کنفرانس TED ونکوور درباره یک ابرکامپیوتر احتمالی 100 میلیارد دلاری با نام «Stargate» که توسط شرکت مایکروسافت و OpenAI برنامه‌ریزی شده نیز صحبت کرده بود. مایکروسافت تاکنون برای توسعه و گسترش فناوری هوش مصنوعی خود سرمایه‌گذاری‌های مختلفی انجام داده است و به‌تازگی نیز گزارش شد که غول فناوری آمریکایی 1.5 میلیارد دلار در شرکت هوش مصنوعی G42 امارات سرمایه‌گذاری می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی