ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی تولید ویدیو
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی Dream Machine معرفی شد؛ ساخت ویدیو با دستورات متنی [تماشا کنید]

این مدل که رقیب جدی Sora خواهد بود، می‌تواند براساس توضیحات متنی ساده، ویدیوهای فوق‌العاده باکیفیت تولید کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

Luma AI، استارتاپ مستقر در سان‌فرانسیسکو، مدل هوش مصنوعی جدیدی با نام Dream Machine را معرفی کرده است که می‌تواند براساس توضیحات متنی ساده، ویدیوهای فوق‌العاده باکیفیت تولید کند. هوش مصنوعی تولید ویدیو Dream Machine می‌تواند رقیب جدی برای مدل Sora OpenAI باشد و نکته قابل‌توجه دیگر اینکه به‌طور رایگان برای عموم کاربران قابل دسترس است.

این استارتاپ با انتشار چند نمونه از ویدیوهای تولیدشده مدل هوش مصنوعی جدیدش آن را در ایکس معرفی کرد. در پست این استارتاپ Dream Machine «یک مدل ویدیویی نسل بعدی برای ایجاد محتوای باکیفیت و واقعی» معرفی شده است.

هوش مصنوعی تولید ویدیو Dream Machine

Dream Machine این امکان را به کاربران می‌دهد که براساس توضیحات متنی ساده، ویدیوهای واقع‌گرایانه پنج‌ثانیه‌ای تولید کنند. اولین آزمایش‌کنندگان این سیستم از توانایی آن در به‌تصویرکشیدن اشیا، شخصیت‌ها و محیط‌های مشخص همچنین نمایش حرکات روان و داستان‌گویی منسجم استقبال کرده‌اند.

در زمینه سیستم‌های هوش مصنوعی تولید ویدیو، راه‌اندازی Dream Machine نقطه عطف جدیدی محسوب می‌شود. درحالی‌که سیستم‌های رقیب، مانند Sora و Kling، قابلیت‌های چشمگیری ارائه می‌کنند، آن‌ها فقط در دسترس گروهی از کاربران هستند. در مقابل، Luma AI با برنامه‌هایش برای انتشار APIها و افزونه‌هایی برای نرم‌افزارهای محبوب، Dream Machine را در دسترس تمام کاربران قرار داده است تا بتوانند رایگان از آن استفاده کنند.

این رویکرد می‌تواند به Luma AI کمک کند جامعه‌ای از تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان را برای پلتفرم خودش ایجاد کند.

Dream Machine زمانی عرضه شده است که هیاهوی زیادی در فضای هوش مصنوعی مولد وجود دارد و استارتاپ‌ها و غول‌های فناوری برای توسعه ابزارهای پیچیده‌تر یکسان با یکدیگر رقابت می‌کنند. فناوری تولید ویدیو با هوش مصنوعی پتانسیل بسیار زیادی برای تحول صنایع مختلف، مانند سرگرمی و تبلیغات حتی آموزش دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی