ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

مدیر ارشد متا: هوش مصنوعی هنوز بسیار احمق است و آن را بیش‌ازحد دست بالا گرفته‌ایم

«نیک کلگ»، رئیس امور جهانی متا، در مصاحبه‌ای با BBC گفت که تبلیغات پیرامون هوش مصنوعی باعث شده که این فناوری بسیار دست‌بالا گرفته شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۸ تیر ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

«نیک کلگ»، رئیس امور جهانی متا، اعلام کرد که هوش مصنوعی هنوز «بسیار احمق» است. به گفته او، هیاهوی به‌وجودآمده پیرامون هوش مصنو‌عی باعث شده که توانایی‌های آن بیش‌از‌حد دست‌بالا گرفته شود. اظهارات او درحالی بیان شده که متا به‌تازگی از هوش مصنوعی متن‌باز Llama 2 پرده برداشته است.

کلگ که همچنین معاون سابق نخست وزیر بریتانیا است، در مصاحبه خود با BBC اعلام کرد که برخی از تبلیغات پیرامون هو‌ش مصنو‌عی توانایی‌های این فناوری را بیش‌ازحد جلوه داده‌اند. او همچنین گفت که مدل‌های هو‌ش مصنوعی مانند ChatGPT یا PALM از نظر هوش سطح بسیار پایین‌تری دارند تا بتوانند به‌طور مستقل فکر کنند.

تمرکز متا روی هوش مصنوعی

پیش از گفته‌های کلگ، متا اعلام کرد که مدل هوش مصنوعی خود، یعنی LLaMA 2 را منبع‌باز کرده است. با این حرکت، محققان یا نهادهای تجاری می‌توانند به‌طور رایگان از آن استفاده کنند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که این اعلامیه به‌عنوان بخشی از همکاری متا و مایکروسافت اعلام شده است.

در چند وقت گذشته شرکت‌هایی ازجمله OpenAI، مایکروسافت و گوگل تلاش کرده‌اند تا خودشان را به‌عنوان پیشتاز هوش مصنوعی معرفی کنند. اما متا نیز همراه با آن‌ها تلاش می‌کند تا از حوزه AI کنار نرود و در ماه‌های اخیر این فناوری را در اولویت خود قرار داده است.

این شرکت ابتدا در ماه فوریه نسخه‌ای انحصاری از LLaMA را برای محققان منتشر کرد و سپس شروع به تبلیغ محصولات هوش مصنو‌عی قدرتمند دیگری شد که هنوز در دسترس عموم قرار نگرفته‌اند. ازجمله ابزارهای این شرکت در چند وقت گذشته می‌توان به هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر CM3Leon اشاره کرد که گفته می‌شود در مقایسه با نمونه‌های رقیب ازجمله مدل DALL-E 2 بهترین عملکرد را دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sound
    sound | ۲۸ تیر ۱۴۰۲

    بستگی داره در چه موضوعی به سراغ هوش مصنوعی بروید. در بعضی موضوعات به خاطر انبوه داده‌ها واقعا باهوش است.

مطالب پیشنهادی