ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی متا
هوش مصنوعی

شکایت عکاسان از متا به‌خاطر استفاده از برچسب هوش مصنوعی روی تصاویر واقعی

احتمالاً استفاده از ابزارهای برش عکس و اصلاح تصویر ادوبی باعث می‌شود تا الگوریتم متا آن‌ها را به‌عنوان محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی تشخیص دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ تیر ۱۴۰۳ | ۱۵:۳۰

چندین عکاس شاکی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کرده‌اند که متا به عکس‌های واقعی که توسط آن‌ها گرفته‌شده به‌اشتباه برچسب «ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی» اضافه کرده است.

براساس گزارش تک‌کرانچ، تاکنون چندین عکاس طی چند ماه گذشته نمونه‌هایی از این مشکل را به اشتراک گذاشته‌اند. یکی از جدیدترین به مواردی که به مجموعه عکسی از مسابقات بسکتبال مربوط می‌شود که توسط «پیت سوزا»، عکاس سابق کاخ سفید گرفته شده و غول فناوری در آن از برچسب ساخته‌شده توسط هو‌ش مصنو‌عی متا استفاده کرده است.

سوزا در پست خود می‌گوید که تلاش کرده این برچسب را غیرفعال کند اما موفق به انجام این کار نشده است. او توضیح می‌دهد که استفاده از ابزارهای برش عکس و اصلاح تصویر ادوبی باعث می‌شود تا الگوریتم متا آن‌ها را به‌عنوان محتوای تولیدشده با هوش مصنوعی تشخیص دهد. همین امر باعث‌شده تا چندین عکاس ناامیدی خود نسبت به ابزار هوش مصنوعی را اعلام کنند.

در نمونه دیگری، متا به اشتباه این برچسب را برای عکسی از برنده مسابقات کریکت لیگ برتر هند استفاده کرده است. برچسب دو نمونه اشاره‌شده فقط در گوشی‌های موبایل مشاهده می‌شود.

پاسخ متا در قبال برچسب‌های هوش مصنوعی اشتباه خود

انتشار این گزارش‌ها باعث‌شد تا «کیت مک‌لافلین»، سخنگوی متا در بیانیه‌ای به The Verge بگوید که غول فناوری از مشکل پیش‌آمده آگاه است و در حال ارزیابی رویکرد خود است «تا برچسب‌های آن میزان استفاده از هوش مصنوعی در یک تصویر را نشان دهند.»

او می‌گوید:

«ما به شاخص‌های استاندارد صنعت متکی هستیم که سایر شرکت‌ها نیز در محتوای ساخته شده از ابزارهای خود آن را درج می‌کنند، بنابراین ما فعالانه با این شرکت‌ها برای بهبود فرایند خود کار می‌کنیم تا رویکرد برچسب‌گذاری با هدف ما مطابقت داشته باشد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی