ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی Sora در کوپایلوت
هوش مصنوعی

مدیر مایکروسافت: هوش مصنوعی Sora به کوپایلوت اضافه می‌شود

مایکروسافت اعلام کرد که هوش مصنوعی متن به ویدیوی Sora به کوپایلوت خواهد آمد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۵:۰۰

مایکروسافت تأیید کرد که هوش مصنوعی تبدیل متن به ویدیوی OpenAI، یعنی Sora، به کوپایلوت خواهد آمد؛ البته تاریخ عرضه این هوش مصنوعی در کوپایلوت هنوز مشخص نشده است. شما می‌توانید در هوش مصنوعی Sora با نوشتن دستورات متنی، ویدیوهای تماشایی بسازید.

«میخائیل پاراخین»، مدیر تبلیغات و خدمات وب مایکروسافت، در پستی در شبکه اجتماعی ایکس تأیید کرد که کوپایلوت به هوش مصنوعی Sora مجهز خواهد شد، اما این امر کمی زمان‌بر خواهد بود. هوش مصنوعی Sora هفته پیش رونمایی شد و می‌توان از طریق پرامپت‌های متنی، ویدیوهای خارق‌العاده‌ 60 ثانیه‌ای با آن خلق کرد. این هوش مصنوعی فعلاً به‌صورت محدود در اختیار برخی کاربران خاص قرار گرفته است تا عملکرد آن ارزیابی شود.

هوش مصنوعی Sora در کوپایلوت مایکروسافت

ادغام کوپایلوت و Sora می‌تواند ابزار قدرتمندی برای کاربران فراهم کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد از قابلیت‌های این دو هوش مصنوعی بهتر استفاده کنند. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت درحال کار روی جنبه‌های فنی ادغام این دو است و البته مدتی طول می‌کشد تا Sora در کوپایلوت در دسترس قرار بگیرد.

از آنجایی که مایکروسافت یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ شرکت OpenAI است، معمولاً فناوری‌ها و مدل‌های هوش مصنوعی این شرکت با فاصله زمانی اندکی در پلتفرم‌های این غول فناوری نیز منتشر می‌شوند. مایکروسافت تمرکز زیادی روی توسعه کوپایلوت داشته است و قابلیت‌های متنوعی برای این دستیار هوش مصنوعی عرضه می‌کند.

درحال‌حاضر ویدیوهای Sora یک‌دقیقه‌ای و بی‌صدا هستند. شرکت ElevenLabs نیز با عرضه هوش مصنوعی جدیدی اعلام کرد که حالا با پرامپت‌های متنی می‌توانید به این ویدیوها افکت‌های صوتی اضافه کنید. صداهای واقع‌گرایانه این شرکت باعث می‌شود ویدیوهای Sora گیرایی بیشتری داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی