ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی

مایکروسافت از کوپایلوت استودیو رونمایی کرد؛ ساخت دستیارهای هوش مصنوعی اختصاصی

با کوپایلوت استودیو می‌توان بدون دانش کدنویسی، دستیارهای هوش مصنوعی اختصاصی ساخت.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ آبان ۱۴۰۲ | ۱۱:۳۰

شرکت OpenAI چند وقت پیش از یک پلتفرم GPT برای ساخت نسخه‌های اختصاصی ChatGPT رونمایی کرد و حالا سرمایه‌گذار آن، مایکروسافت هم در چنین مسیری گام برداشته و از ابزار کوپایلوت استودیو (Copilot Studio) رونمایی کرده است. این ابزار به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد که بدون دانش کدنویسی، دستیارهای هوش مصنوعی یا چت‌بات‌های اختصاصی بسازید.

این ابزار در اصل برای مایکروسافت 365 کوپایلوت توسعه پیدا کرده است؛ سرویس پولی که اوایل ماه جاری میلادی از راه رسید. کسب‌وکارها حالا می‌توانند کوپایلوت را در مایکروسافت 365 شخصی‌‌سازی کنند و به سراغ داده‌های اختصاصی خود بروند.

به گفته «جرد اسپاتارو»، مدیر بخش اپلیکیشن‌های کسب‌وکارهای مایکروسافت، می‌گوید این ابزار ساخت دستیارهای هوش مصنوعی را بسیار ساده می‌کند:

«با کوپایلوت استودیو، ساخت دستیارهای هوش مصنوعی و اتصال آن‌ها به سیستم‌های کلیدی کسب‌وکارها به‌راحتی صحبت با یک فرد است.»

کوپایلوت استودیو، ابزاری کاربردی برای ادمین‌های IT

ادمین‌های IT می‌توانند از زبان طبیعی یا رابط گرافیکی Copilot Studio برای پیونددادن منابع داده‌های جدید از شرکای خود استفاده کنند. همچنین امکان ساخت و انتشار کوپایلوت‌های اختصاصی هم برای آن‌ها فراهم شده است.

کوپایلوت استودیو همچنین می‌تواند به‌عنوان یک ابزار برای ادمین‌های IT عمل کند تا عملکرد کوپایلوت‌ها را زیرنظر بگیرند. برای مثال می‌توان دسترسی دیگران به کوپایلوت استودیو را محدود کرد تا قادر به ساخت دستیارهای هوش مصنوعی اختصاصی نباشند.

ابزار جدید مایکروسافت می‌تواند به‌عنوان یک هاب برای ادغام چت‌بات‌های اختصاصی ChatGPT که با پلتفرم GPT شرکت OpenAI ساخته شده‌اند هم مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین می‌توان سرویس‌های OpenAI را درون اکوسیستم مایکروسافت ادغام کرد.

کوپایلوت استودیو بخشی از تلاش‌های مایکروسافت برای گسترش کوپایلوت محسوب می‌شود. همچنین مایکروسافت اخیراً نام بینگ‌چت را به کوپایلوت تغییر داد و از تراشه‌های اختصاصی خود رونمایی کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی