ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی

حالا می‌توانید با هوش مصنوعی مایکروسافت دیزاینر، فانکو پاپ خودتان را بسازید

با استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت دیزاینر می‌توانید فانکو پاپ اختصاصی خودتان را طراحی کنید.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۸ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

مایکروسافت دیزاینر (Designer) که اخیراً به قابلیت‌های هوش مصنوعی متنوعی مجهز شده است، به شما این امکان را می‌دهد که با دستورات متنی، عکس‌های خلاقانه، پوستر و لوگو بسازید. اما کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی از این هوش مصنوعی برای ساختن مجسمه‌های محبوب فانکو پاپ استفاده کرده‌اند و حالا شما هم می‌توانید با کمک این نرم‌افزار یک فانکو پاپ اختصاصی برای خودتان بسازید.

براساس گزارشی تازه، می‌توان از هوش مصنوعی مایکروسافت دیزاینر برای تولید فانکو پاپ اختصاصی استفاده کرد. همانند هر پرامپت دیگری، مسلماً توضیحات دقیق‌تر، خروجی بهتری خواهد داشت.

برای مثال، با استفاده از پرامپت زیر و تغییر پارامترهای آن می‌توانید فانکو پاپ خودتان را بسازید:

Funko figure of a male, smiling, called DIGIATO, wearing a black henley t-shirt, a Blue hoodie, black jeans and blue trainers with black stripes, normal black hair and shaved beard. The Funko is displayed inside and outside a limited edition green and yellow Funko box with NOME BRAND text, allowing visibility of the figure, typography, 3D render. White background

فانکو پاپ (Funko POP) به مجسمه‌های ساده و کلکسیونی با طراحی خاصی گفته می‌شود که از شخصیت‌ها و افراد مختلف ساخته و عرضه شده است. مردم هزاران فانکو پاپ از شخصیت‌های محبوب خود را جمع‌آوری می‌کنند؛ خود شرکت سازنده نیز امکان ساخت مجسمه‌های اختصاصی را فراهم می‌کند؛ اما محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد. حالا با هوش مصنوعی دست شما برای طراحی کاملاً باز است.

ساختن فانکو پاپ با هوش مصنوعی مایکروسافت دیزاینر

این هوش مصنوعی در ایجاد جزئیاتی مانند مو بسیار دقیق عمل می‌کند، اما هنوز در تفکیک درست متن و لوگو کمی مشکل دارد. متن‌ها کمی تار هستند و گاهی خطا دارند. این محدودیت احتمالاً مربوط به مدل‌های زبانی بزرگ است و باید در نسخه‌های بعدی بهبود پیدا کند.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی Gemini گوگل قول داده است که تصاویر و متن را با دقت بیشتری نسبت به ChatGPT تولید کند؛ گوگل اساساً پرامپت‌های شما را با استفاده از یک الگوریتم اصلاح و سپس آن‌ها را با هوش مصنوعی تولید می‌کند، درحالی‌که ChatGPT و بینگ کاملاً به مهارت‌های پرامپت‌نویسی شما متکی هستند. در صورت استفاده از پرامپت‌های صحیح و دقیق، به‌نظر می‌رسد که مدل‌های OpenAI هنوز نسبت به گوگل برتری دارند.

از آنجایی که این تصاویر بدون اجازه شرکت فانکو تولید شده‌اند، باید دید که این شرکت چگونه ممکن است به این‌گونه اقدامات واکنش نشان دهند. مایکروسافت قبلاً توسط دیزنی به‌دلیل بازتولید شخصیت‌های دارای حق چاپ خود با استفاده از هوش مصنوعی مولد بینگ سرزنش شده بود. اما دارندگان پلتفرم‌هایی مانند مایکروسافت استدلال کرده‌اند که آن‌ها صرفاً ابزارها را ارائه می‌دهند و نقض قانون کپی‌رایت بر عهده کاربران است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی