ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کوپایلوت
هوش مصنوعی

مایکروسافت تنها پس از سه ماه GPT Builder کوپایلوت را بازنشسته می‌کند

از 20 تیر این ابزار غیرقابل دسترس می‌شود و مایکروسافت تا 24 تیر تمام GPTهای ساخته‌شده توسط کاربران را حذف می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۰۰

مایکروسافت چندی قبل با GPT Builder امکان ساخت نسخه‌های شخصی از هوش مصنوعی کوپایلوت را برای گروهی از آزمایش‌کنندگان فراهم کرده بود اما اکنون اعلام کرده قصد دارد ماه آینده این قابلیت را کنار بگذارد.

مایکروسافت علاوه‌بر اعلام این خبر به مشترکین کوپا‌یلوت پرو، در وب‌سایت خودش نیز توضیحاتی ارائه کرده است. در این پست آمده است:

«مایکروسافت توانایی ایجاد GPT را از 10 ژوئیه 2024 (20 تیر) کنار می‌گذارد سپس همه GPT‌ها (ایجاد‌شده توسط مایکروسافت و مشتریان) همراه داده‌های مرتبط با آن‌ها از 10 تا 14 ژوئیه 2024 (20 تا 24 تیر) حذف خواهند شد.»

تغییر مایکروسافت برای کوپایلوت؛ تمرکز روی مشتریان سازمانی

غول ردموندی همچنین در بخش دیگری از این پست می‌گوید:

«ما تمرکزمان را به GPT‌های سناریوهای تجاری و سازمانی معطوف می‌کنیم و تلاش‌ در زمینه GPTهای مصرف‌کنندگان را متوقف می‌کنیم.»

هرچند مایکروسافت در بیانیه‌اش از واژه «بازنشستگی» برای ابزار ساخت نسخه‌های شخصی هوش مصنوعی Copilot اشاره کرده است، می‌توان انتظار داشت شکلی از ابزار GPT Builder در آینده برای مشترکین کوپایلوت سازمانی وجود داشته باشد.

مایکروسافت همچنین برای کاربرانی که تاکنون از طریق این قابلیت چت‌بات‌های سفارشی کوپایلوت ساخته‌اند، گزینه‌ای فراهم کرده است تا بتوانند دستورالعمل‌های GPT خود را جای دیگری ذخیره کنند.

نظرات کاربران درباره توقف فعالیت GPT Builder کوپایلوت

اعلام این خبر با نظرات متفاوتی از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی و کارشناسان مواجه شده است. پروفسور «ایتان مولیک»، استاد هوش مصنوعی مدرسه وارتون «دانشگاه پنسیلوانیا»، می‌گوید:

«متعجبم که مایکروسافت GPTهای مصرفی خود را به این سرعت کنار گذاشت. فکر می‌کنم ارائه آن‌ها برای مشترکین سازمانی فقط یک منبع مهم نوآوری را از دسترس همه خارج می‌کند. بسیاری از بهترین GPTهای OpenAI را افرادی ساخته‌اند که درحال آزمایش ابزارها هستند.»

غول فناوری درحالی امکان ساخت نسخه‌های شخصی از هوش مصنوعی کوپایلوت را بازنشسته کرده است که OpenAI ماه گذشته، فروشگاه چت‌بات‌های سفارشی GPT خود را در دسترس عموم کاربران قرار داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی