ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی

مایکروسافت و ودافون برای عرضه خدمات هوش مصنوعی، قراردادی 1.5 میلیارد دلاری امضا کردند

ودافون طی قراردادی 10 ساله به ارزش 1.5 میلیارد دلار، از خدمات هوش مصنوعی و ابری مایکروسافت برای مشتریان خود استفاده خواهد کرد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

شرکت مخابراتی بزرگ ودافون اعلام کرد که با مایکروسافت به توافقی 10 ساله به ارزش 1.5 میلیارد دلار رسیده است تا سرویس‌های هوش مصنوعی مولد و خدمات ابری و سازمانی دیجیتال را در اختیار بیش از 300 میلیون کسب‌وکار و مصرف‌کننده خود در بازارهای اروپایی و آفریقایی قرار دهد.

به گزارش رویترز، این شرکت مخابراتی چندملیتی که مقر اصلی آن در بریتانیا قرار دارد، از طریق سرویس آژور، کوپایلوت و خدمات OpenAI، حدود 1.5 میلیارد دلار درزمینه فناوری‌های هوش مصنوعی متمرکز بر مشتریان سرمایه‌گذاری خواهد کرد. طی این توافق قرار است بخشی از دیتاسنترهای فیزیکی این شرکت نیز با خدمات ابری مقیاس‌پذیر و ارزان‌تر آژور جایگزین شود.

درعوض مایکروسافت به یک سرمایه‌گذار در پلتفرم اینترنت اشیای ودافون که قرار است در آوریل 2024 مستقل شود، تبدیل خواهد شد. سازنده ویندوز همچنین به این اپراتور کمک خواهد کرد تا پلتفرم مالی خود را در آفریقا توسعه دهد.

قرارداد 1.5 میلیارد دلاری مایکروسافت و ودافون

مدیر ارشد مالی ودافون می‌گوید رهبری مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی که با همکاری OpenAI میسر شده است، به ایجاد تحولی عظیم در حوزه خدمات مشتریان در بازارهای مخابراتی منجر خواهد شد. مدیر ارشد امور تجاری مایکروسافت نیز گفت قدرت ودافون در حوزه اینترنت اشیا و خدمات مالی به‌لحاظ راهبردی برای آن‌ها اهمیت داشته است.

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت نیز دراین‌باره گفت: «این نسل جدید از هوش مصنوعی فرصت‌های بسیار بزرگی را برای تمامی سازمان‌ها و صنایع سراسر جهان ایجاد خواهد کرد. مفتخریم که با همکاری ودافون، جدیدترین فناوری‌های ابری و هوش مصنوعی را در جهت بهبود تجربه صدها میلیون مشتری و کسب‌وکار در آفریقا و اروپا، تولید محصولات و سرویس‌های جدید و تسریع حرکت این شرکت به‌سمت فضای ابری ارائه می‌کنیم.»

مایکروسافت در تلاش برای یافتن روش‌های بیشتری به‌منظور درآمدزایی از برنامه‌های خود در حوزه هوش مصنوعی است. این شرکت امروز از سرویس کوپایلوت پرو نیز رونمایی کرد که دراِزایِ دریافت هزینه از کاربران، قابلیت‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌تری را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی