ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی میدجرنی
هوش مصنوعی

نسخه 6 هوش مصنوعی میدجرنی با امکان اضافه‌کردن متن به تصویر منتشر شد

این نسخه به کاربران اجازه می‌دهد که دستورات طولانی‌تری بنویسند، جزئیات بیشتری دریافت کنند و حتی به عکس‌های تولیدشده متن اضافه کنند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

نسخه 6 ابزار هوش مصنوعی تولید تصویر محبوب میدجرنی (MidJourney) منتشر شده است که به کاربران اجازه می‌دهد دستورات طولانی‌تری بنویسند، جزئیات بیشتری دریافت کنند و حتی به عکس‌های تولیدشده متن اضافه کنند.

امکانات نسخه 6 هوش مصنوعی میدجرنی

قابلیت‌های نسخه جدید هوش مصنوعی میدجرنی شامل مواردی مانند استفاده از دستورات طولانی‌تر، کنترل بیشتر روی رنگ و سایه‌ها، امکان اضافه‌کردن متن و تنظیم دقیق خروجی از طریق مکالمه با MidJourney می‌شود. همچنین این نسخه در تفسیر و درک دستورات کاربران عملکرد بهتری دارد و به‌ عنوان مثال، اکنون می‌تواند تفاوت‌های ظریف مربوط به نقطه‌گذاری و دستور زبان را درک کند. تصویر زیر نحوه اضافه‌کردن متن به عکس توسط این هوش مصنوعی را نشان می‌دهد:

تصویر زیر نیز خروجی تولیدشده توسط MidJourney v5.2 (سمت چپ) و MidJourney v6 (راست) را نشان می‌دهد. برای ساخت این تصاویر از یک دستور استفاده شده است و درحالی‌که نسخه 6 جزئیات بیشتری را نشان می‌دهد، نسخه 5.2 بیشتر روی شخصیت متمرکز شده است.

برخلاف DALL-E، میدجرنی می‌تواند تصاویری از افراد شناخته‌شده نیز ایجاد کند. در آزمایش بعدی، از این هوش مصنوعی خواسته‌ شد تا تصویری از ایلان ماسک سوار بر یک تک شاخ تولید کند. نسخه 5.2 (سمت چپ) تصویری کارتونی ایجاد کرد، درحالی‌که خروجی نسخه 6 (سمت راست) شباهت بیشتری به واقعیت دارد.

درنهایت باید اعلام کرد که مانند تمام نسخه‌های قبلی این هوش مصنوعی، نسخه 6 میدجرنی نیز از طریق Discord در دسترس است.

MidJourney اولین‌بار در ژوئیه سال 2022 تحت نسخه بتا در دسترس قرار گرفت و با هر نسخه پیشرفت سریع و چشمگیری در کیفیت و دقت تصاویر داشته است. درحال‌حاضر رقبایی ازجمله DALL-E 3 برای میدجرنی وجود دارند و متا نیز ابزارهای رایگانی را ارائه کرده است که کنترل بیشتری بر فرایند تولید تصویر ارائه می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی