ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مدیرعامل انویدیا و هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

مدیرعامل انویدیا: هر کشوری باید زیرساخت هوش مصنوعی مستقل خود را بسازد

مدیرعامل انویدیا معتقد است که هر کشوری باید خود زیرساخت هوش مصنوعی داشته باشد تا از مزایای این فناوری بهره ببرد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۳۰

«جنسن هوانگ»، مدیرعامل شرکت انویدیا، گفته است که هر کشوری باید زیرساخت هوش مصنوعی خود را داشته باشد تا ضمن حفاظت از فرهنگ خود، از پتانسیل اقتصادی آن بهره‌مند شود. او گفت که هر کشور باید خود این کار را انجام دهد و نباید آن را به دیگر افراد واگذار کند. هوانگ همچنین پیش‌بینی کرد که ارزش مراکز داده نرم‌افزاری تا 5 سال آینده به 2 تریلیون دلار برسد.

براساس گزارش رویترز، مدیرعامل انویدیا اخیراً در اجلاس World Government در دبی حضور یافت و در آن به اهمیت هوش مصنوعی برای آینده اقتصاد جهانی اشاره کرد. او می‌گوید که هر کشور باید زیرساخت هوش مصنوعی مستقلی داشته باشد، چرا که این فناوری می‌تواند فرهنگ، هوش جامعه و تاریخ کشور را مدون کند؛ بدین‌ترتیب هر کشور صاحب داده‌های خود می‌شود.

توسعه زیرساخت‌های هوش مصنوعی در هر کشور

انویدیا تقریباً بر بازار تراشه‌های هوش مصنوعی پیشرفته تسلط یافته و به همین دلیل سهام آن به بالاترین حد تاریخ خود رسیده است. اگرچه به‌نظر می‌رسد که گفته‌های اخیر مدیرعامل انویدیا بیشتر جنبه بازاریابی برای شرکتش داشته باشد، بااین‌حال نمی‌توان مزیت‌های زیرساخت‌های مستقل هوش مصنوعی در هر کشور را منکر شد.

پیشرفت‌هایی که درحال‌حاضر از هوش مصنوعی می‌بینیم، صرفاً آغاز راه این فناوری است. هوش مصنوعی پتانسیل عظیمی دارد و برای هر کشور ضروری است که یک زیرساخت هوش مصنوعی مستقل داشته باشد؛ چرا که رقابت در این زمینه بسیار بالاست و تأثیر زیادی بر توسعه کشورها خواهد گذاشت. از سوی دیگر، برخی افراد انتقادهای بسیاری به هوش مصنوعی دارند، اما هوانگ از این فناوری دفاع می‌کند و به آینده مسالمت‌آمیز بین انسان و هوش مصنوعی خوش‌بین است.

درحال‌حاضر مراکز داده هوش مصنوعی ارزشی حدود یک تریلیون دلار دارند؛ مدیرعامل انویدیا پیش‌بینی می‌کند طی 4 تا 5 سال آینده، مراکز داده‌ها به ارزش 2 تریلیون دلار برسد. این مراکز داده می‌توانند هوش مصنوعی مولد را بسیار کارآمدتر کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی